25 lutego 2017 Udostępnij

Jak wybrać walizkę na podróż

Gdy wybieramy walizkę na podróż najważniejsze powinno być to, by produkt był dobrej jakości. Połamane koła, podarty zamek czy też niewygodny uchwyt mogą sprawić, że podróż będzie męką a nie przyjemnym urlopem. Czy to jednak oznacza, że trzeba kupić najdroższą dostępną walizkę?

Oczywiście nie trzeba będzie takiego kryterium stosować. Doświadczeni podróżnicy wiedzą pewnie, że cena walizki nie oznacza jakości. Czasami przepłaca się za wyjątkowy wygląd czy masę różnych dodatków, jednak w praktyce nie ma to żadnej wartości i raczej trzeba takich propozycji unikać. Lepiej postawić na torbę, która może nie będzie rzucać się w oczy, ale będzie praktyczna i niezawodna. Są takie elementy, na których można nieco zaoszczędzić i takie elementy, co do których można powiedzieć, że oszczędzanie nie ma sensu.

O tym jak wybrać dobrą walizkę na kółkach postaramy się powiedzieć w tym miejscu zwracając uwagę na te elementy, które mają największe znaczenie i rzeczywiście będą decydować o komforcie.

Jak wybrać dobry bagaż?

Koła

Istnieją obecnie modele, które mają dwa lub cztery koła. I tutaj jak wiadomo każdy ma swoje opinie. Wydaje się jednak, że dwa koła mogą być praktyczniejsze, ponieważ torba będzie się dobrze prowadziła za uchwyt teleskopowy. Natomiast cztery koła z założenia prowadzone przed sobą mogą się niekiedy okazać kłopotliwe. Trzeba również pamiętać, że duże znaczenie ma sama konstrukcja kół, to taki element, na który musimy w głównej mierze zwrócić uwagę, ponieważ od tego będzie zależeć komfort użytkowania i wytrzymałość takiej walizki.

Bagaż w podróży

Uchwyt

Ważnym elementem będzie również uchwyt, od którego zależy wygoda prowadzenia walizki, dlatego nie można będzie o nim zapominać. Musi być to dobra, wygodna rączka najlepiej na teleskopowym wysunięciu, które zagwarantuje odpowiedni komfort.

Kolor

Dobrze będzie wybrać jasną walizkę, bo będzie zauważona praktycznie do razu, z drugiej strony może się brudzić, natomiast ciemne kolory będą blaknąć, dlatego tutaj trudno o jednoznaczną poradę jaka opcja będzie najlepsza.

Tworzywo

Tworzywo jakie wybierzemy może być albo w formie utwardzonego plastiku albo tkaniny. Do samolotów lepsze będzie tworzywo, do auta materiał. Jeśli chodzi o rozmiar to wiele zależy od tego gdzie i jak często podróżujemy i czy będą to samoloty, co do których trzeba będzie mieć bagaż w konkretnym rozmiarze.

Radosław Starzec

Redakcja zong.com.pl