10 lipca 2017 Udostępnij

Plecak, torba na ramię czy aktówka? Co wybrać dla mężczyzny?

Wielu mężczyzn zastanawia się jak wybrać uniwersalną torbę. To rzeczywiście ciekawe zagadnienie, mimo tego że wydaje się iż wybór torby będzie prosty. W praktyce jest jednak inaczej. Znalezienie odpowiedniej torby może być kłopotliwe. Czy wybrać więc torbę, plecak czy prostą aktówkę?

Charakterystyka

Kobiety zazwyczaj maja wiele różnych toreb w swojej szafie, u mężczyzn raczej stawia się na minimalizm i dlatego właśnie w szafie jest jedna czy dwie torby. Poza estetyką dla mężczyzn najważniejszą kwestią będzie wygoda, funkcjonalność czy klasyka. Dla mężczyzn to najważniejsza sprawa. Przed wyborem należy się także zastanowić do czego taka torba ma nam służyć. Czy chodzi o luksusowy gadżet czy chcemy z torbą iść na wypoczynek. To wszystko ma znaczenie i musi być brane pod uwagę.

Jakie rodzaje są w sprzedaży?

Plecak

To model zawsze popularny, ponieważ szczególnie wygodny. Bez problemu zmieścimy tam wszystko co potrzebne, będzie miejsce na włożenie laptopa, dlatego taka opcja się dobrze sprawdza. Nie będzie jednak można zakładać plecaka do garnituru, ponieważ w ten sposób będziemy mieli dużą modową wpadkę. Jak wiadomo szybko można zepsuć sobie wizerunek, dlatego trzeba uważać na to jak zestawiamy plecak z naszym strojem.

Torba na ramię dla mężczyzny

Torba

Niektórzy kojarzą taką torbę z listonoszami. Ten model to przede wszystkim rozwiązanie praktyczne, które bardzo dobrze się sprawdzi, ponieważ to propozycja, która będzie się dobrze sprawdzać. Torby mają najczęściej rozmiar 30 na 40 cm i są wykonywane albo z tkaniny albo ze skóry. taki rodzaj torby będzie nie tylko wygodny, ale również funkcjonalny. Bez problemu będzie tam miejsce na wszystkie dokumenty, będzie można włożyć potrzebne nam akcesoria biurowe.

Teczka, aktówka

To taka opcja, która raczej nie daje nam wiele możliwości, jeśli chodzi o rozmiar, ale będzie się ona przede wszystkim elegancko prezentować. Aktówkę będziemy zabierać na biznesowe spotkanie albo też do pracy, należy je dopasować do butów i paska.

Co będzie najważniejsze?

Musimy przede wszystkim zwracać uwagę na to czy torba jest funkcjonalna, sprawdzić trzeba jej wnętrze, czy pozwala na wygodne uporządkowanie. Powinien nas zainteresować również pasek i to czy będzie można go dopasować do naszej sylwetki. Jeśli chodzi o materiał warto sprawdzić jakość oraz to jak torba będzie wykonywana. Wymiar trzeba wybierać pod kątem tego co chcemy w torbie nosić.

Radosław Starzec

Redakcja zong.com.pl