25 lutego 2017 Udostępnij

3 łatwe kroki do wyboru idealnej walizki kabinowej

Zawsze bagaż kabinowy można traktować jako własnego przyjaciela podróży. Stanowi on coś na kształt elementu wszystko w jednym w czasie krótkiej wycieczki, może się również dobrze sprawdzać na długich wyjazdach.

Jeśli chcemy wybrać bagaż kabinowy powinniśmy pomyśleć przede wszystkim jaki charakter będzie miała nasza podróży. Musimy pamiętać także, że są pewne wymagania wagowe i rozmiarowe dla takich właśnie walizek.

Wybierz właściwy rozmiar i nie przekraczaj wagi

W normach kształtowanych przez linie lotnicze trzeba określić jaka ma być wielkość bagażu. Najlepiej sprawdzać te linie, z których najchętniej korzystamy. Najmniejszy rozmiar określi nam jaka ma być nasza walizka. Szukając jej sprawdzajmy wagę jaką będzie miała oraz limit nakładany przez linie lotnicze. Im lżejsza będzie walizka tym więcej bagażu będziemy mogli zabrać, a więc ten element ma istotne znaczenie.

Wskazówki!

Zabranie jednej idealnej walizki będzie dawało nam szansę na unikanie opłaty za odprawę i szybsze podróżowanie, brak kolejek przy oddawaniu bagażu oraz internetowa odprawa.

JAKIE PARAMETRY UWAŻASZ ZA ISTOTNE?

Ważne są również kwestie praktyczne, na które wpływa mają między innymi takie elementy jak pytanie o to jak często będziemy podróżować, gdzie się wybieramy i jak poruszamy się już w miejscu pobytu.

Parametry walizki

Walizka poszerzana, czy nie?

Ważne będzie to czy zawsze podróżujemy tą samą linią lotniczą, czy wybieramy różne długości wyjazdów. Jeśli tak dobrze będzie wybrać walizkę rozszerzaną, którą będzie można powiększyć o kilka litrów.

Bagaż twardy czy miękki?

Czy bagaż musi być trwały? Czy będą tam przewożone ważne dla nas przedmioty? Jeśli tak to wydaje się, że dobrze będzie postawić na walizkę dodatkowo wzmocnioną po bokach. Jeśli wybieramy się często samolotem na różne wyjazdy to wydaje się, że dobra będzie taka walizka, która wykonana jest z twardego materiału, ponieważ dzięki temu mamy praktycznie gwarancję, że nawet w luku bagażowym, gdzie są trudne warunki naszej walizce nic się nie stanie. Może się także pojawić pytanie czy postawić na walizkę na dwóch czy czterech kółkach. Tutaj jednak chodzi już wyłącznie kwestia praktyczna, wydaje się, że walizka na czterech kółkach prowadzona przed sobą będzie praktycznym rozwiązaniem.

Po zapakowaniu walizki będzie dobrze ją jeszcze dodatkowo zważyć, dzięki temu będziemy wiedzieć, że nie przekroczymy wagi. Warto także pomyśleć o tym jak będzie wyglądać dana walizka od strony zabezpieczenia, tak by nie obawiać się, że ktoś inny będzie miał dostęp do naszego bagażu.

Paulina Ostaszewska

Redakcja zong.com.pl