25 lutego 2017 Udostępnij

Walizka z materiału czy policarbonu ? - Jaki model wybrać?

Jeśli wybieramy się w dłuższą podróż do rodziny czy na wakacje na początek trzeba zastanowić się jaka walizka podróżna będzie dla nas najlepsza. Warto między innymi pomyśleć co w czasie podróży będzie nam potrzebne. W sklepach znajdziemy wiele różnych propozycji na podręczny bagaż.

Oferta jest bardzo bogata między innymi, gdy chodzi o materiał z jakiego walizki są przygotowywane, dlatego każdy może ją dopasować do własnych oczekiwań. Można przebierać między małymi walizkami pasującymi jako bagaż podręczny aż po wielkie walizki, które będą dobre na długie wyjazdy.

Jak wybrać idealną walizkę?

Pojawiają się walizki z ABS-em, na czterech czy ośmiu kołach.Walizka skrętna, która może obracać się wokoło własnej osi. To wszystko aspekty, którymi należy się kierować, kupując walizkę podróżną, ale najważniejszy będzie jednak materiał, który ma być jednocześnie estetyczny jak i też gwarantować odpowiednią trwałość takiego rozwiązania. Usztywniane walizki pokrywane materiałem albo też walizki z policabronu. Na co najlepiej będzie się zdecydować.

Walizki podróżne wykonane z materiału z usztywnieniem

Walizki podróżne z materiału to ciekawa opcja, która jest chętnie wybierana. Są one tańsze niż te z materiału syntetycznego. Jeśli ktoś szuka dla siebie atrakcyjnej propozycji może poszukać opinii w sieci, albo też będzie można zdecydować się na rozmowę ze sprzedawcą, który powinien nam coś sensownego poradzić. Ważne będzie, by walizki miały odbojniki, ponieważ dzięki temu będzie można je zabezpieczyć.

Walizki materiałowe

Rączka teleskopowa oraz solidne kółka to ważne dodatki, które mogą gwarantować trwałość a jednocześnie są takim rozwiązaniem, które sprawi, że taka walizka będzie dobrze się sprawować od strony praktycznej.

Trzeba pamiętać, że między innymi dobrą opcją będą walizki z policarbonu ponieważ one charakteryzują się tym, że będą się mniej brudzić niż to się dzieje w przypadku walizek materiałowych. Z oczywistych względów nie ma na policarbonie dodatkowych kieszonek i wydaje się, że to może ograniczyć wygodę pakowania.

Walizki z policarbonu

Należy jednak powiedzieć, że policarbon to świetna opcja, ponieważ jest to trwały, mocny materiał syntetyczny, dlatego jeśli chodzi o wytrzymałość taka walizka będzie rzeczywiście świetna. Najczęściej są one droższe niż materiałowe walizki, ale jeśli często podróżujemy wydaje się, że świetnym rozwiązaniem będzie zawsze taka trwalsza policarbonowa walizka, która od strony praktycznej dobrze się sprawdzi. Dla takiej walizki nawet najtrudniejsze warunki w luku bagażowym nie będą stanowić problemu i dotrze ona na miejsce w całości.

Radosław Starzec

Redakcja zong.com.pl