BRACIA ZONG

Auto gotowe do zimy

Na nic nie mamy dzisiaj czasu, dlatego mało, kto przygotowuje swój samochód do zimy. Szkoda, bo to szkodzi lakierowi i felgom, a przecież aż tak bardzo dużo czasu to nie zajmuje. Skupmy się na umyciu samochodu. Trzeba to zrobić bardzo dokładnie, a wtedy będą z tego super efekty.

Jeśli samochód jest czysty i suchy to teraz zastanówmy się, co zastosować na niego czy profesjonalny wosk czy może jeszcze bardziej twardą warstwę, jaką jest powłoka ceramiczna? Jedno i drugie można kupić i można zastosować samodzielnie na swoim samochodzie, a zatem trzeba zastanowić się, co wybrać. Jeśli w ten sposób zabezpieczymy lakier w samochodzie to nic nie będzie mu zagrażało. Zima oznacza sypanie soli i chemii na drogi, a to bardzo niszcząco wpływa na nasz lakier i blachę, dlatego trzeba to tak zabezpieczyć żeby było dobrze.

Zimą często pojawiają się problemy z uszczelkami i trzeba się tym w porę zająć. Mamy różne środki, które natłuszczają uszczelki i wtedy żadne mrozy nie są jej straszne. Na pewno ma to dla nas znaczenie, bo wiele razy mieliśmy problemy z tym żeby dostać się do samochodu. Najlepiej to widać w momencie, kiedy pada deszcz i wszystko od razu marznie, a zimą jest to częste zjawisko.

Co jeszcze warto zrobić przed zimą?

Bardzo istotne będzie to, co widzimy w samochodzie. Oznacza to, że przyda nam się antypara, czyli specjalny środek chemiczny, który nakładamy na szyby i problem z parą nam odchodzi w zapomnienie. Właśnie tego oczekujemy, dlatego warto się nad tym już teraz zastanowić.

Można również zastosować niewidzialną wycieraczkę. To też działa skutecznie i wiele osób sobie to rozwiązanie chwali. Im więcej wiemy o zabezpieczeniach samochodu na zimę tym lepiej dla nas. Takie informacje możemy znaleźć na stronie https://detailingstore.pl/blog/porady/jak-przygotowac-auto-do-zimy-wlasciwa-pielegnacja-i-konserwacja. Znajdźmy czas na czytanie tych ważnych informacji, a później znajdźmy czas na to żeby zastosować te porady. Tylko wtedy skutecznie zabezpieczmy cały nasz samochód przez zbliżającą się zimą.