BRACIA ZONG

Geodeci kształtują nasz styl życia nie tylko w miastach

Od wsi i dużych miast po nasze ulice i domy, geodeci pomagają tworzyć bezpieczniejsze, lepsze i szczęśliwsze społeczności ludzi żyjące obok siebie.

Usługi geodezyjne pomagają kształtować nasze drogi, mosty i tunele, drapacze chmur, stacje kolejowe i stadiony sportowe. Geodeci pracują także w kopalniach i na polach naftowych. Geodeci zajmują się także kształtowaniem naszej przyszłości, pomaganiem w regeneracji zaniedbanych obszarów i planowaniem zagospodarowania miast, jednocześnie są pionierami w zakresie bezpieczniejszych, bardziej zrównoważonych i bardziej przyjaznych dla środowiska metod budowlanych. Geodeci ściśle współpracują z wieloma innymi specjalistami podczas wykonywania swojej pracy, architektami i inżynierami, ekologami, urbanistami i deweloperami. Korzystają z najnowszych technologii, takich jak latające drony do mapowania terenu i mierzenia budynków, tworzenia modeli budynków w rzeczywistości wirtualnej oraz wykorzystywania tych danych do rozwiązywania globalnych problemów, takich jak zmiana klimatu, migracja i urbanizacja. Geodeci pełnią bardzo ważną rolę w trzech głównych sektorach, budownictwo i infrastruktura, własność, oraz grunty. Podejmując kluczowe decyzje, co można wybudować gdzie i dlaczego, geodeci są zaangażowani w planowanie budowy wszystkiego, od drapaczy chmur po centra handlowe i stadiony piłkarskie.

Infrastruktura, która łączy różne miejsca, również zależy od pracy geodetów, od naszych dróg, mostów i linii kolejowych po dostawy energii i sieci komunikacyjne.

Budynki zawsze będą nam potrzebne do życia, pracy i rozrywki, ale w miarę jak zasoby Ziemi stają się coraz bardziej ograniczone, biuro geodezyjne Zakopane ma ogromną szansę odegrać kluczową rolę w zrównoważonym rozwoju budownictwa i infrastruktury. Geodeci zarządzający projektami budowlanymi prowadzą zespoły, aby realizować projekty na czas i zgodnie z budżetem. Mogą również dokonywać oceny skutków finansowych i rentowności projektów budowlanych.