BRACIA ZONG

Odzież ochronna i właściwa ochrona rąk

W wielu różnych branżach konieczne jest stosowanie różnego rodzaju odzieży ochronnej.

Dzięki temu pracownicy będą właściwie chronieni przed różnego rodzaju zagrożeniami. Brak należytej ochrony może prowadzić do różnego rodzaju uszkodzeń ciała. Podobnie długotrwałe wystawienie pracowników na różnego rodzaju niesprzyjające warunki będzie negatywnie wpływało na zdrowie. Przykładem może być praca w hałasie, w niektórych fabrykach pracujące maszyny mogą powodować w dłuższym okresie czasu uszkodzenie słuchu. Dlatego też należy chronić uszy, mogą być to różnego rodzaju zatyczki blokery. Powszechnie stosowane są także środki ochrony oczu, oraz dróg oddechowych. Oczywiście najczęściej stosowanymi środkami ochrony będą rękawice robocze. Mogą być wykonane z różnych materiałów, mogą być przykładowo powlekane aluminium, które sprawia że tego rodzaju rękawice są bardzo wytrzymałe. Są to rękawice odporne na wysokie temperatury, odpowiednie do spawania, a także stosowane w pracach piecowych i odlewniczych lub w laboratoriach z piecami wysokotemperaturowymi. Można także na rynku znaleźć rękawice Kevlarowe materiał pozwala na otrzymanie lekkich i trwałych rękawic o niezwykłej odporności na przecięcia i otarcia. Rękawice produkowane z Kevlaru mają wiele różnych zastosowań przemysłowych, a Kevlar jest również stosowany jako podszewka do obsługi wielu innych stylów rękawic.

Z pewnością w wielu branżach potrzebne są rękawice odporne na przecięcie lub też przetarcie, z pewnością należy stosować je w przypadku pracy przy różnych maszynach, obrabiarkach, szlifierkach.

Skóra jest materiałem, który zapewnia dobrą przyczepność, jest odporna na iskry i chroni przed ostrymi lub ściernymi powierzchniami. Ochrona ta trwa nawet wtedy, gdy rękawica jest narażona na umiarkowane temperatury, takie jak ciepło spawania lub tarcie liny przechodzącej przez dłonie rękawic. Oczywiście rękawice robocze skórzane oferują wysoką trwałość, funkcjonalność i są doskonałe dopasowanie, ale znane są z tego, że twardnieją lub skurczą się w przypadku wystawienia na zbyt duże ciepło. Ten rodzaj rękawicy jest stosowany podczas spawania. Jest on dostępny z różnymi wbudowanymi wkładkami, takimi jak Kevlar lub podszewka zimowa, co czyni go bardzo dobrym wyborem do ochrony dłoni na różnych stanowiskach.