BRACIA ZONG

Prowadzenie spraw rozwodowych przez adwokata

Adwokaci nie mają łatwo, bo jeśli zgłasza się do nich jeden z małżonków to wiedzą, że albo chodzi o podział majątku albo o rozwód. Często o jedno i drugie, dlatego adwokat musi być na wszystko bardzo dobrze przygotowany, a wtedy nic nie będzie w stanie go zaskoczyć.

Sprawy są bardzo różne od zdrady z jednej strony, bo winę obu stron. Problem w tym, że często jedna ze stron próbuje zrobić wszystko żeby oczernić drugą. Nie jest to wcale trudno tym bardziej, jeśli są to oskarżenia kobiety na mężczyznę. Mężczyźni są na przegranej pozycji, bo jeśli kobieta powie, że była przemoc w rodzinie to wszyscy jej wierzą. W drugą stronę już to tak nie działa i raczej mężczyzna jest obiektem kpin, że sobie nie mógł poradzić.

W takich sytuacjach adwokat rodowodowy musi wiedzieć, co ma zrobić i jak zacząć działać. Klient chce jak najlepiej dla siebie, dlatego trzeba mu to wszystko zapewnić, a wtedy nie będzie żadnych problemów z wygraniem sprawy. Im bardziej doświadczony adwokat tym lepiej dla jednej ze stron, bo wtedy szanse na wygraną jeszcze bardziej rosną i właśnie na tym nam przecież zależy.

Pomoc adwokata przy rozwodzie

Do tego dochodzi jeszcze wspominany podział majątku i adwokat musi zrobić wszystko żeby odbyło się to bez udziału sądu, który ma decydować, kto i co ma dostać. Alimenty? To kolejny etap po rozwodzie. Jedna ze stron zostaje z dziećmi, dlatego otrzymam na nie pieniądze. To nie wszystko, bo jedna ze strony nie ma pracy albo nie może jej podjąć, a zatem drugi małżonek po rozwodzie musi płacić sporo pieniędzy na życie tej osoby.

To są spore sumy, dlatego zastanówmy się najpierw nad tym czy brać ślub, a później czy się rozwodzić, bo jest to dość kosztowne. Wszystko o rozwodach możemy znaleźć na stronie rozwód Warszawa. Teraz już będziemy bardziej w tym obeznani, a co za tym idzie będziemy lepiej mogli się do rozwodu przygotować. Lepiej byłoby nie korzystać z tej wiedzy, ale jeśli nie ma to na pewno ktoś z rodziny albo ze znajomych będzie przez rozwód przechodził.