25 lutego 2017 Udostępnij

Walizka twarda czy miękka?

Pytanie jakie najczęściej pojawia się przy wyborze walizki to kwestia tego czy ma być ona miękka czy twarda. Różnica w skorupach będzie jedną z oczywistych, gdy chodzi o walizki. Miękki bagaż to taki, który wykonywany jest z nylonu albo poliestru.

Z tego względu będzie miał większą elastyczność, czego wrażenie dodatkowo będzie wtedy, gdy nie ma tam zewnętrznych usztywnień, które są klasyczne, gdy chodzi walizki twarde. Te elementy przekładać się będą na efekty w warunkach, gdy walizce grozić będzie uszkodzenie. Może raczej właściwym będzie brak efektów, ponieważ mało prawdopodobne będzie dojrzeć na nich jakieś uszkodzenia na korpusie. Jeśli występuje to może nie będzie tak drastyczne jak to się dzieje w przypadku walizek twardych. Nie będzie jednak nieograniczonej elastyczności.

Walizki miękkie

Jeśli chodzi o walizki miękkie ich dużą zaletą będzie również to, że dostaniemy możliwość poszerzania pojemności co na pewno dobrze się sprawdzi. Można więc wybrać się w podróż z bagażem wypełnionym a pamiątki i tak będzie można zabrać, ponieważ będziemy mogli dostać się do takiej walizki przez powiększenie jej pojemności.

Bagaż twardy

Jeśli chodzi o utrzymywanie ich w czystości to wydaje się, że walizki twarde mniej się będą brudzić, ale ich czyszczenie nie będzie łatwe. Natomiast, jeśli chodzi o walizki miękkie to oczywiście można decydować się na ich czyszczenie, będzie ono stosunkowo proste, ale z drugiej strony będą się one dużo bardziej brudzić niż walizki twarde a więc tutaj będzie znaczący minus dla tych walizek.

Walizki twarde

Jeśli chodzi o twarde walizki trzeba będzie powiedzieć, że ich sporym minusem będzie to, że mają one gorszą organizację wnętrza. Nie będziemy mogli znaleźć tam mniejszych czy większych kieszeni, które dają możliwość odpowiedniego uporządkowania wnętrza. To niestety oznacza, że nie ma możliwość schowania dokumentów, tak, że będą one dobrze uporządkowane i rzeczywiście będzie można powiedzieć, że będzie również problem z tym, że takie rzeczy, które są dla nas szczególnie ważne nie będą dobrze zabezpieczone.

W sytuacji, gdy będziemy się spieszyć również nie będzie takiej opcji, że dokumenty będą w jakieś mierze dostępne bez przeszukiwania torby i to na pewno będzie dobra opcja w torbach materiałowych. Jeśli chodzi o miękkie walizki będą one miały jeszcze taki plus, że są znacznie lżejsze i w samolocie będzie to plus, ponieważ przy limicie zabierzemy więcej bagażu.

Radosław Starzec

Redakcja zong.com.pl