BRACIA ZONG

,,Doktor Sen” to kontynuacja kultowego filmu ,,Lśnienie”

W filmie na podstawie powieści Stephena Kinga ,,Doktor Sen” zobaczymy kontynuację losów dorosłego już Danny’ego Torrance’a (Ewan McGregor), syn szalonego Jacka (Jack Nicholson) z ,,Lśnienia”, który podobnie jak jego ojciec ma skłonności do przemocy i jest uzależniony od alkoholu.

Posiada również umiejętność zwaną Lśnieniem, która pozwala mu czytać w myślach innych ludzi i otrzymywać wizje przyszłych i przeszłych wydarzeń. Wciąż zmagający się z traumą, którą przeszedł jako dziecko w hotelu Overlook, Danny Torrance walczy o znalezienie choćby pozoru spokoju, zwłaszcza, że nadal nie ma kontroli nad swoimi mocami psychicznymi, które pozwalają mu czytać w myślach i mieć wizje, bez względu na to, ile alkoholu wypije. Danny pracuje obecnie w hospicjum, a tam używa swojej specjalnej mocy, aby pocieszyć umierających pacjentów. Spotyka dziewczynę Abrę Stone (Kyliegh Curran), której zdolności są znacznie silniejsze niż jego. Ale ten pokój zostaje zniszczony, gdy spotyka odważną nastolatkę, która zmaga się z własnymi potężnymi mocami. Instynktownie rozpoznając, że Danny dzieli z nią ten sam pozazmysłowy dar, Abra odszukuje go, desperacko prosząc o jego pomoc w walce z bezlitosną Rose the Hat ( Rebecca Ferguson) i jej wyznawcami, którzy żywią się blaskiem niewinnych w ich dążeniu do nieśmiertelności. Razem podejmują działania przeciwko przerażającej sekcie, której członkowie są dawnymi użytkownikami Lśnienia i żywią się jak wampiry siłą życiową martwych dzieci, które mają nadprzyrodzone moce. ,,Doktor Sen” to kontynuacja kultowego filmu ,,Lśnienie”

Im bardziej bolesna śmierć dzieci, tym czystsza jest para, którą wdychają, a w rezultacie mogą oni żyć przez setki lat.

Ale walka Danny’ego z sektą jest trudniejsza niż się spodziewał, ponieważ sekta postrzega Abrę jako coś więcej, niż tylko następny posiłek. W filmie Doktor Sen Danny i Abra, tworząc nieprawdopodobny sojusz, biorą udział w brutalnej walce na śmierć i życie z Rose. Niewinność dziewczynki i nieustraszona siła jej Lśnienia zmusza Danny’ego do wezwania własnych mocy jak nigdy dotąd, stawiając czoła swoim lękom i budząc duchy przeszłości.