BRACIA ZONG

Dlaczego regularne przeglądy samochodu są ważne

Przestrzegając harmonogramu przeglądów technicznych samochodu, możesz zapobiec poważnym problemom i awariom, zanim się pojawią.

Prowadzenie szczegółowej historii konserwacji pojazdu może również pomóc w poprawie wartości odsprzedaży twojego samochodu, jeśli w przyszłości zechcesz go sprzedać.

Dlaczego regularne przeglądy samochodu są ważne

Przegląd techniczny auta możesz wykonać w Lublinie

Niektóre elementy pojazdu muszą być sprawdzane, naprawiane lub wymieniane po przejechaniu określonej liczby kilometrów, lub co roku czy dwa lata. Niektóre elementy, takie jak gumowe uszczelki i węże, pióra wycieraczek szyby przedniej i opony, zużywają się w nieregularnych odstępach czasu. Te materiały eksploatacyjne będą musiały być okresowo sprawdzane przez mechanika podczas przeglądu technicznego lub poprzez własną kontrolę wzrokową, i wymieniane w razie potrzeby. Opony samochodu powinny być regularnie sprawdzane, aby upewnić się, że są w dobrym stanie, użyj miernika ciśnienia w oponach, aby upewnić się, że są odpowiednio napompowane. Prawidłowe ciśnienie powietrza w oponach to nie tylko dobra praktyka, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, zapewni również optymalny opór toczenia, co pomoże ci zaoszczędzić pieniądze na paliwie.

Olej silnikowy i filtr oleju muszą być regularnie wymieniane, ponieważ podczas pracy silnika maleńkie kawałki metalu, brudu i węgla trafiają do oleju i mogą powodować nadmierne zużycie silnika. Niesyntetyczny olej, który był tradycyjnie używany w przeszłości, zawsze podlegał wymianie po przejechaniu 5000 kilometrów, ale obecnie większość samochodów jeździ na oleju syntetycznym, który może bezpiecznie wytrzymać około 20000 kilometrów między wymianami oleju, w zależności od typu. Pamiętaj też o regularnym sprawdzaniu poziomu oleju w silniku.

Mnóstwa kosztownych napraw można uniknąć, wykonując po prostu regularny przegląd techniczny Lublin jest miastem, w którym znajdziesz warsztaty samochodowe zajmujące się tego typu usługami. Zatkany filtr powietrza utrudnia pracę silnika, co może negatywnie wpłynąć na wydajność. Wymiana filtra powietrza co 20000 do 50000 kilometrów to dobra zasada. Również jeśli filtr paliwa zostanie zatkany, silnik będzie pracował nierówno lub wcale. Sugestie producentów dotyczące filtrów paliwa różnią się znacznie, ale niektórzy zalecają wymianę filtra już po 40 000 kilometrów. Najlepszym rozwiązaniem jest poproszenie mechanika o wykonanie testu ciśnieniowego podczas przeglądu w celu określenia stanu filtra paliwa.