BRACIA ZONG

Jakie rodzaj implantów są obecnie stosowane w odbudowie zębów?

Implantologia zębowa zajmuje się odbudową utraconych zębów.

Wiadomo, że nasze zęby nie są wieczne, a w wyniku nieodpowiedniego dbania o nie mogą ulec uszkodzeniu, niejednokrotnie też kwalifikując się jedynie do usunięcia. Dlatego też medycyna i technologia dzisiejszych czasów rozwinęła się tak mocno, że specjaliści stomatolodzy są w stanie odbudować nasze zęby bez większych problemów. Implanty to tak zwana ostateczność, kiedy częściowa odbudowa nie jest już możliwa w wyniku zaawansowanej próchnicy, zbyt wielkiego ubytku lub po prostu wybicia zęba w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
Jakie więc są rodzaj implantów zębowych? Najczęściej mówi się oczywiście o implantach tytanowych, które jak sama nazwa wskazuje są wykonane z tytanu. Jest to materiał o niesamowitej wytrzymałości jednak warto wspomnieć o tym, że pewna część naszej populacji niestety może być uczulona na kontakt z tym właśnie materiałem. Innym rodzajem są implanty cyrkonowe. Jakie rodzaj implantów są obecnie stosowane w odbudowie zębów?

Przede wszystkim zaletami takich implantów jest to, że są swoim wyglądem najbardziej zbliżone do wyglądu naturalnego zęba.

W żaden sposób nie reagują na zmiany temperatury, są bardzo odporne na kwaśne substancje. Istotną informacją będzie również to, że nie zmieniają smaku potraw, a ich konstrukcja niezwykle dobrze wiążę się z kością naszej szczęki. Implanty zębowe możemy podzielić również ze względu na etapy w jakich przebiega leczenie. Implanty jednofazowe, czyli między innymi cyrkonowe, to implanty dzięki którym pacjent może opuścić gabinet z odbudowanym zębem już po jednej wizycie. Natomiast implanty dwufazowe to takie, które w pierwszej fazie zakotwiczany jest implant zastępujący korzeń zęba, następuje oczekiwanie na zrośnięcie się go z kością szczękową, a dopiero po tym etapie można rozpocząć drugą fazę dobierania i umieszczania korony odbudowywanego zęba. Jeśli więc w Twoim przypadku są konieczne implanty Wrocław to sprawdź, nie kwalifikujesz się do jakichkolwiek przeciwskazań. W sieci możemy znaleźć wiele profesjonalnych artykułów na stronach internetowych gabinetów dentystycznych.