BRACIA ZONG

PDR czyli usuwanie wgnieceń bez lakierowania

Wgniecenia uszkadzające karoserię samochodu mogą mieć różne przyczyny. Być może było to gradobicie, uszkodzenie podczas parkowania samochodu, kamyki odbite od jezdni albo stłuczka.

Niezależnie od przyczyny efektem końcowym może być nieestetyczne wgniecenie. Usługa usuwania wgnieceń bez lakierowania (PDR) oferuje szybki, ekonomiczny sposób usuwania takich wgnieceń, dzięki czemu uszkodzenia są praktycznie niewidoczne. W porównaniu z tradycyjnymi naprawami, które wymagają użycia wypełniacza nadwozia i przemalowania uszkodzonych obszarów, usuwanie wgnieceń bez lakierowania może pomóc utrzymać wartość pojazdu. Kiedy wykwalifikowany technik naprawia usterki przy użyciu specjalistycznych narzędzi i procedur PDR, oryginalne wykończenie fabryczne nie ulega zmianie i nie ma obaw o różnice w kolorze lakieru lub natrysku na naprawianym obszarze pojazdu. Taka bezproblemowa naprawa wgnieceń zajmuje tylko ułamek czasu na wykonanie konwencjonalnej pracy z nadwoziem. W zależności od wielkości i liczby wgnieceń wymagających naprawy, cały proces może zająć kilka godzin w porównaniu do dni lub nawet tygodni niezbędnych dla tradycyjnych procedur pracy z karoseria samochodu. Ponieważ taka naprawa wgnieceń zajmuje mniej czasu niż konwencjonalna naprawa, koszty pracy są znacznie niższe.

Jeśli weźmiesz pod uwagę oszczędności na materiałach, takich jak wypełniacz, podkład i powłoki drogich lakierów samochodowych, łatwo sprawdzić, jak wybór PDR może zaoszczędzić pieniądze.

Dzięki usłudze wyciąganie wgnieceń Rzeszów nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Powietrze nie jest zanieczyszczone przez uwalnianie szkodliwych chemikaliów z wypełniacza, lakieru samochodowego i rozcieńczalnika do farb, a także nie ma ryzyka zanieczyszczenia wód gruntowych. Niektórych wgnieceń nie można naprawić za pomocą metody PDR. Wszystko zależy od tego, czy farba wewnątrz wgniecionego obszaru jest pęknięta czy porysowana, a także od głębokości wgniecenia i gdzie się ono znajduje.