CZY W KOŚCIELE MOŻE BYĆ CIEPŁO?
Kościół i inne obiekty sakralne zazwyczaj kojarzą się z chłodem. O ile latem, to przyjemne uczucie, o tyle zimą może być uciążliwe.
Dziś mogą Państwo zadbać o komfort wiernych, a przy okazji zatroszczyć się o dzieła sztuki sakralnej zgromadzone w kościele. Wystarczy sięgnąć po promienniki IR.
Promienniki elektryczne to niewielkich rozmiarów urządzenia, które mogą zostać zainstalowane w każdym kościele oraz innych obiektach sakralnych. Działają wytwarzając promieniowanie infrared (podczerwone), które przypomina promienie słoneczne. Zapewniają one ciepło, pozbawione wilgoci. Dzięki temu, rozwiązanie to rekomendowane jest przez wielu konserwatorów zabytków.
Bardzo ważne jest to, że promienniki nie niszczą struktury obrazów i innych dzieł sztuki. Co więcej, chronią je przed działaniem szkodliwej wilgoci. To samo dotyczy kościelnych murów. W obiektach, w których zamontowano promienniki elektryczne można z łatwością pozbyć się pleśni, zlikwidować oznaki działania wilgoci, dzięki czemu mury będą w lepszym stanie, a samo wnętrze przez dłuższy czas nie będzie wymagało remontu.
Promienniki IR korzystnie wpłyną również na komfort wiernych, jak i księży, odprawiających nabożeństwo. Bardzo ważne jest to, że wytwarzają one ciepło już w sekundę po uruchomieniu. Osoby oraz przedmioty znajdujące się w ich zasięgu, odczują ich działanie natychmiast. Istotny jest fakt, że nie ogrzewają one powietrza, w związku z tym nie są odczuwalne ubytki ciepła, np. podczas otwierania drzwi.
W ofercie wielu firm dostępne są specjalne promienniki, stworzone z myślą o kościołach i obiektach sakralnych. Utrzymane są w estetyce, która pozwala na idealne dopasowanie ich do wystroju wnętrza, dzięki czemu urządzenia nie będą rzucały się w oczy. Co więcej, sprzęty te objęte są niekiedy nawet dziesięcioletnią gwarancją. Jeśli są Państwo zainteresowani zamontowaniem promienników, warto skontaktować się z profesjonalistami. Tych można znaleźć w firmie Irsystem.