BRACIA ZONG

Magazyny do wynajęcia w atrakcyjnych lokalizacjach

Obecnie wiele firm, które zajmują się wynajmem magazynów, posiada atrakcyjne lokalizacje w wielu częściach Polski.

Warto zwrócić uwagę, iż dzięki temu firmy zajmujące się handlem, które posiadają wiele oddziałów na terenie całego kraju, mogą skorzystać z nowoczesnych centrów logistycznych. Oczywiście nie zawsze budowa własnego centrum logistycznego jest opłacalna, w wielu przypadkach bardziej opłacalny będzie wynajem. Oczywiście wiele centrów logistycznych znajduje się w pobliżu większych miast, najczęściej w pobliżu autostrad, dzięki czemu możemy ułatwić sobie logistykę.

Magazyny do wynajęcia w atrakcyjnych lokalizacjach

Jak znaleźć dobrą powierzchnię magazynową?

Naturalnie mogą być to standardowe powierzchnie magazynowe, które będą służyły do przechowywania towarów na półkach, często przystosowane są one do palet euro. Magazyny najczęściej posiadają możliwość składowania towarów do wysokości 10 m, znajdziemy tam odpowiednie zabezpieczenia w przeciwpożarowe, tryskacze, specjalne posadzki oraz bardzo dogodny dojazd dla samochodów ciężarowych. Dodatkowo możemy także znaleźć magazyny chłodnie, będziemy mogli przechowywać tam artykuły szybko psujące się, artykuły spożywcze. Dodatkowo także możemy wynająć specjalistyczne hale, które będą przystosowane do naszych potrzeb.

W przypadku powierzchni magazynowych należy oczywiście zadbać o dogodny dojazd, który będzie umożliwiał łatwy załadunek oraz rozładunek towaru. Dodatkowo także pamiętajmy o czasie pracy kierowców, dlatego też w centrach logistycznych powinny znajdować się odpowiednie parkingi. Oczywiście niektóre firmy będą poszukiwały także magazynów, które znajdują się w pobliżu ważnych węzłów kolejowych, co może przyczynić się do obniżenia kosztów transportu. Wiele gmin, miast wspiera inwestorów, tworzą strefy przemysłowe, i które są zwolnione z podatków, dlatego też niekiedy możemy wynająć nie tylko magazyny, ale także powierzchnie biurowe w pobliżu magazynu w bardzo atrakcyjnych cenach.

Jeżeli poszukujemy powierzchni pod magazyny, warto poszukać w internecie, z pewnością firmy logistyczne ogłaszają się za pomocą stron internetowych. Dodatkowo będziemy mogli znaleźć także wyszukiwarki takie jak MAGAZYNY.online – Magazyny do wynajęcia wówczas możemy znaleźć magazyn dużo łatwiej. Możemy podać przykładowo lokalizację oraz wielkość magazynu, jakiego potrzebujemy, dzięki temu będziemy mogli także porównać oferty różnych firm.