BRACIA ZONG

Jak dbać o Nomię

Bez wątpienia kwiat zachwyci cię, jeśli system bromelia pielęgnacja zostanie zbudowany i dostosowany. Bromelia nie jest zbyt kapryśna, więc nowicjusz może zaspokoić zazdrość każdego.

Przeszczep Nomów

Po przyjeździe roślina nie powinna być przesadzana bez bezpośredniej potrzeby. Jeśli jednak pula jest niewielka, nadal musisz to zrobić. Prawie każdy pojemnik nadaje się do przeszczepu – materiał, z którego jest wykonany, nie ma znaczenia. Wlej specjalnie przygotowaną świeżą glebę do pojemnika i uformuj małą dziurę, zwilż i umieść w niej roślinę. Następnie dodajemy glebę i lekko ją dociskamy, zapewniając stabilność rośliny.

Wybór miejsca w pokoju

Podobnie jak roślina tropikalna, Trylogia Nomów uwielbia wysoką wilgotność i światło słoneczne – oba kryteria są bardzo ważne. Świetnie się czuje w tym samym pomieszczeniu z akwarium. Jeśli chodzi o oświetlenie, nie przesadzaj – kwiat może poparzyć liście bezpośrednio po ekspozycji na promienie. Jeśli to możliwe, umieść Nomów we wschodniej części domu. W okresie słabego światła i zimna używaj fitolampa – jego światło powinno padać na sufit, a nie bezpośrednio na roślinę. Chroń trybunę przed wiatrem i przeciągami. Unikaj pomieszczeń z klimatyzatorem lub wentylatorem.

Gleba

Gleba ogrodowa kategorycznie nie nadaje się na kwiat; preferuje gleby o wysokiej kwasowości. Możesz użyć już przygotowanej mieszanki do storczyków – jest sprzedawana w sklepach ogrodniczych. Wymieszaj go z piaskiem i torfem, a gleba dla Nomów jest gotowa.Aby samodzielnie przygotować glebę od zera, musisz wymieszać próchnicę liści i zwykłą, dodać do nich korę, torfowiec z mchu, węgiel drzewny i ekspandowaną glinę. Taka gleba, dobrze przepuszczalna dla wody, jest odpowiednia dla roślin.

Temperatura otoczenia

Termofilna roślina bromeliadowa preferuje temperaturę w pomieszczeniu w granicach + 22-25 ° С. Niższa temperatura nie powoduje znacznych szkód, ale upewnij się, że nie spadnie poniżej + 13 ° C. Zimowa bromeliada może w temperaturach od +15 do + 19 ° C.

Podlewanie

Roślina preferuje wysoką wilgotność, dlatego wymagane jest regularne podlewanie. W letnie dni podlewanie rośliny jest konieczne codziennie. Aby uniknąć zakwaszenia ziemi, górne warstwy są lekko wysuszone, pozostawiając wodę tylko na patelni. Możesz wlać do niej piasek lub kamyki – aby woda odparowała wolniej – i monitorować ich wilgotność. Czasami piasek wylewa się bezpośrednio na ziemię – pomaga to również kontrolować wilgotność. Zimą wystarczy podlewać roślinę raz w tygodniu. Ziemia potrzebuje nie tylko wilgoci. Niezbędne składniki odżywcze wchodzą do kwiatu z gniazdka. Podczas opryskiwania liści z butelki z rozpylaczem można ją lekko zwilżyć. Przy tak precyzyjnym trafieniu można uniknąć powodzi i gnicia. Wylot musi być oczyszczony z brudu. Czyść go raz na 4 tygodnie. Zabrania się nawadniania rośliny, jeśli temperatura w pomieszczeniu jest niższa niż + 18 ° C – to również przyczynia się do rozkładu. W wodzie używanej do nawadniania i opryskiwania nie powinno być chloru. Najpierw należy go ugotować i schłodzić.

Wilgotność powietrza

W przypadku Nomii powinna wynosić ponad 70%. Wilgotność można kontrolować za pomocą zbiorników wody znajdujących się w pomieszczeniu i opryskiwaczy. Wielkim ułatwieniem będzie akwarium z wodą. Możesz użyć patelni z Nomią wypełnioną piaskiem rzecznym.Doświadczeni hodowcy utrzymują płytki liści w czystości i co 7-10 dni wycierają je z kurzu i brudu. Jak wiadomo, roślina otrzymuje tlen przez liście.

Nawóz

Możesz karmić bromeliada płynnymi nawozami do kwiatów domowych, odpowiedni jest zarówno górny, jak i dolistny sos wierzchni. W pierwszym sposobie roślina otrzymuje niezbędne składniki odżywcze przez korzenie, w drugim – przez liście.

Nawóz wlewa się do pistoletu natryskowego, a następnie nawadnia z niego tryskacz.

Ale możesz po prostu podlać roślinę nawozem. W ciepłym sezonie roślina jest nawożona częściej – co dwa do trzech tygodni; w zimie wystarczy co 4-8 tygodni.

Zamów międzynarodowa wysyłka kwiatów, a Twój kwiat pozostanie nienaruszony.