BRACIA ZONG

Doniczkowe rośliny domowe

Jest wielu ludzi, którzy chcą stworzyć własny ogródek kwiatowy. Aby to zrobić, musisz mieć dużo cierpliwości, siły, zainwestować miłość i dobre emocje w pracę, aby ludzie, którzy patrzą na twój ogród, byli wypełnieni tymi pięknymi emocjami. Ale jeśli masz ochotę, ale nie masz czasu na stworzenie ogrodu, możesz kupić rośliny i nie musisz czekać, aż wyrosną.

Po zakupie roślin kwiatowych wydajesz się popaść w bajkę, jasne kolory przyjemnie zachwycą twoje oczy i rozweselą. kwitnące rośliny dają komfort w domu i na ulicy, najważniejsze jest zapobieganie wpadaniu bezpośredniego światła słonecznego, aby delikatne kwiaty rośliny nie zostały spalone.

Są rośliny takie jak begonia, monstera, bluszcz, hibiskus, zielony ficus, dieffenbachia, abelia … nie mogą być na słońcu, dla ich wygody konieczne jest umieszczenie roślin w zacienionych miejscach.

Istnieją dwa rodzaje roślin – odporne na suszę i higrofilne.

Pierwsze obejmują: Kalanchoe, kaktusy, euforbię, aloes itp.; drugi – owoce cytrusowe, bluszcz, palma, monstera, kał, balsam i inne. Konieczne jest podlewanie kwiaty doniczkowe 1-2 razy w tygodniu, wystarczy im.

Drugi obejmuje: kwitnące rośliny domowe typu bulwiastego, są to krokusy, hiacynty, tulipany, konwalie, żonkile i więcej. Ich podlewanie powinno być intensywne nie mniej niż 3-4 razy w tygodniu.

Jeśli chcesz zrobić bromelia jak podlewać, wówczas podłoże powinno być zawsze dobrze zwilżone, aby korzenie nie wyschły. Zimą bromeliady są rzadziej podlewane. W chłodne dni, w przeciwieństwie do okresu letniego, podlewanie lejka liściowego wymaga jedynie niewielkiego napełnienia wody.

Raz w miesiącu należy go aktualizować. Wodę do nawadniania należy bronić, aby nie była zbyt zimna, a osad wapna spadł na dno, ponieważ substancja ta pozostawia brzydkie kółka na rozetach liści. W okresie aktywnego wzrostu zaleca się stosowanie płynnych nawozów na bromeliadę co tydzień.

  • Genialna vriesia (przyciąga uwagę liśćmi w niezwykłym zielono-brązowym pasku. Wśród bromeliad tego rodzaju jest wiele roślin o oryginalnych kolorach liści.)
  • Gusmania
  • Tricolor neoregelia (Tricolor Perfecta) – zdjęcie 3.
  • Paskowany echmea (Paskowany echmea kwitnie przez kilka miesięcy, dlatego należy do najdłużej kwitnących przedstawicieli bromeliad. Ten hybrydowy echmea ma zielone liście.) Zdjęcie 1.
  • Opadanie Bilbergii.