BRACIA ZONG

Jak pokonać problem z zatkaną rurą kanalizacyjną?

Rury kanalizacyjne w kuchni i łazience stosunkowo łatwo można zablokować, np. resztkami jedzenia lub włosami. Jeżeli woda nie chce spływać tak jak dotychczas, pora na podjęcie odpowiednich działań mających na celu przepchanie kanalizacji.

Warto zaznaczyć, że szczególnie narażony na zapchanie jest syfon. Duże problemy pojawiają się w instalacjach, w których spadki nie są wystarczające. Woda i drobinki jedzenia spływają w nich zbyt wolno, co może zablokować prawidłowe funkcjonowanie przepływu. Dużo więc zależy od tego, jak instalacja została wykonana. Oczywiście, nie jesteśmy w stanie w pełni zabezpieczyć się przed zapchaniem zlewu czy umywalki, ale ograniczając czynniki determinujące zatkania, możemy polepszyć stan instalacji. Gdy dojdzie do zatkania, powinniśmy zacząć działać bardzo szybko. Dzięki temu, że to zrobimy, unikniemy sytuacji, w której kanalizacja zostanie uszkodzona i trwale zablokowana. Jest kilka sposobów, z których możemy skorzystać.

Tradycyjnym narzędziem, którego możemy użyć do przetkania kanalizacji jest przetykacz. Zwykle są to urządzenia zbudowane z drewnianej rączki oraz gumowego kielicha. Nowoczesne modele są wyposażone w mechanizm pneumatyczny, który ułatwia wykonanie zadania i sprawia, że czynności można wykonać znacznie szybciej. Wykorzystanie przetykacza jest bardzo proste. Aby przystąpić do działania, przede wszystkim należy zatkać otwór przelewowy. Następnie należy nalać do zlewu lub umywalki trochę wody i przyłożyć kielich do odpływu. Kilkukrotnie należy docisnąć do niego kielich. W przypadku rozwiązania tradycyjnego, będziemy musieli użyć do tego nieco siły, wygodniejsze jest rozwiązanie pneumatyczne. Gdy woda odpłynie, należy nalać świeżą, aby sprawdzić, czy rura jest już drożna. Cały proces należy powtarzać aż do momentu, gdy zator nie będzie już problemem. Tak wygląda przepychanie kanalizacji Warszawa w tradycyjny sposób. Warto o tej metodzie pamiętać, ponieważ jest tania i skuteczna.