BRACIA ZONG

Oklejenie samochodu folią pomaga zachować oryginalny lakier

Jeśli chodzi o pielęgnację samochodu, należy pamiętać, że podejmowanie właściwych środków zapobiegawczych zawsze jest o wiele bardziej korzystne niż próba rozwiązania już powstałych problemów.

Uszczelniacz i wosk oraz folia ochronna oferują niesamowite korzyści, które zwracają się natychmiast po nałożeniu i w dłuższej perspektywie są opłacalne dla właścicieli pojazdu. Rozważając koszt takiej renowacji pojazdu, zawsze należy wziąć pod uwagę zalety i wady dostępnych procedur. Im lepiej dbasz o swój pojazd, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, tym więcej będziesz mógł odzyskać, gdy w końcu go wymienisz lub sprzedasz. Sprzedając samochód, najlepszym sposobem na przyciągnięcie potencjalnych nabywców jest zamieszczenie zdjęć, które pokazują, jak bardzo dbałeś o swój pojazd. Nakładając uszczelniacz lakieru lub folię na samochód, zasadniczo dodajesz dodatkową warstwę ochrony przed uszkodzeniami i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Porównując koszt zwykłego uszczelnienia z ceną nałożenia nowego lakieru, łatwo wywnioskować, że to pierwsze rozwiązanie jest dużo tańsze niż drugie. Odpowiednia ochrona lakieru samochodu pomoże mu dłużej utrzymać wyższą wartość rynkową, co jest z pewnością pożądane przez właścicieli pojazdów.

Niektóre osoby mogą błędnie stwierdzić, że samochód, który ma przezroczystą powłokę nie potrzebuje już woskowania i że dodatkowa warstwa ochronna nie jest konieczna.

Lakier bezbarwny, uszczelniacze ceramiczne, wosk lub oklejanie samochodu specjalną folią działa jako dodatkowa ochrona oryginalnego lakieru przed uszkodzeniami. Szczeliwo, wosk lub folia zapobiegają osadzaniu się zanieczyszczeń na lakierze samochodu. Większość z tych zanieczyszczeń jest małych rozmiarów, co oznacza, że na początku trudno je zauważyć, ale z czasem jednak negatywnie wpłyną na stan Twojego auta. Ponieważ uszczelniacz zapobiega wiązaniu się zanieczyszczeń z lakierem, o wiele łatwiej jest utrzymać samochód w czystości i dobrym stanie. Oznacza to również, że cząsteczki brudu mają mniejsze szanse na uszkodzenie lakieru samochodu. Brud może powodować drobne rysy, ale uszczelniając oryginalną farbę folią można temu zapobiec.