BRACIA ZONG

Informatyka to nie tylko programowanie i tworzenie aplikacji

Informatyka i technologia komputerowa są częścią niemal wszystkiego, co dotyka dziś nasze życie, od samochodów, którymi jeździmy, po filmy, które oglądamy, na wiele sposobów, w jakie wszyscy ze sobą współpracujemy, nie wspominając o biznesie i technologii.

Zrozumienie wielu aspektów obliczeń jest niezbędną umiejętnością dla każdego wykształconego człowieka w XXI wieku. Niezależnie od tego, czy chcesz stworzyć kolejną popularną aplikację, czy po prostu musisz zaprojektować swój kolejny wielki pomysł dla szefa, studiowanie informatyki zapewni Ci przewagę konkurencyjną, możliwość rozwiązywania złożonych problemów i karierę, która nigdy nie będzie przestarzała. Aby Twoja kariera była najnowocześniejsza i możliwa do wprowadzenia na rynek w dowolnym środowisku biznesowym, rozważ następujące powody, dla których specjalizacja informatyczna jest dobrą inwestycją. Studenci informatyki radzą sobie dobrze po uzyskaniu dyplomu ukończenia studiów i nie mają problemów ze znalezieniem odpowiedniej i dobrze płatnej pracy. Firmy chętnie poszukują talentów we wszystkich obszarach informatyki. W rzeczywistości dostępnych jest więcej stanowisk niż wykwalifikowanych osób do ich obsadzenia. Jeśli uważasz, że informatyka jest pozbawiona kreatywności i innowacji, pomyśl jeszcze raz. W tej dziedzinie chodzi o coś więcej niż programowanie, chodzi o wymyślanie i budowanie nowych rozwiązań.

Można powiedzieć, że informatyk to rodzaj artysty, którego płótno może być wyświetlaczem na smartfonie lub komputerze, a jego farby i pędzle to języki programowania i środowiska programistyczne.

Wybierz studia takie jak informatyka pw, a z pewnością rozwiniesz swoją karierę. Internet istnieje już od dziesięcioleci. To, co kiedyś było wykorzystywane głównie przez badaczy uniwersyteckich i wojskowych, stało się najbardziej przełomową technologiczną innowacją naszych czasów. A wszystko to w dużej mierze dzięki jednej osobie o rewolucyjnej wizji. Nie możesz sobie wyobrazić świata bez Instagrama, Snapchata, Facebooka lub Twittera? Wszystkie zostały utworzone przez dwie do czterech osób, niektóre jeszcze studiujące, na platformie oprogramowania udostępnianej przez Internet. Mając specjalizację w dziedzinie informatyki, ogranicza Cię tylko wyobraźnia.