BRACIA ZONG

Jak pozbyć się niechcianych gości z naszych domów?

Wiele osób czy firm, użytkujących stare budynki, posiada problem ze szkodnikami.

Często próbujemy dosłownie wszystkiego, by pozbyć się mrówek, prusaków czy innych szkodników. Czasem deratyzacja nie przynosi efektów. Niektórzy zastanawiają się, czym ona właściwie jest i na czym polega. Polega na zwalczaniu szkodników i innych gryzoni, za pomocą środków chemicznych, biologicznych lub fizycznych. Często zwalczanie szkodników odbywa się zatrutym pokarmem lub za pomocą pułapek, gdyż są to najpewniejsze metody, jednak nie zawsze będą one skuteczne. Duży problem, szczególnie latem, przynoszą plagi owadów, przeważnie pasożytniczych, jak muchy, komary czy karaluchy. Jak pozbyć się niechcianych gości z naszych domów?

Skuteczna dezynsekcja polega na zwalczaniu ich, wykorzystując do tego wiele sposobów, między innymi, środki chemiczne jak wszelkie środki owadobójcze, fizyczne jak para, ogień czy promieniowanie ultrafioletowe, oraz mechaniczne które stanowią trzepanie, wyłapywanie czy oczyszczanie.

Problem w wielu domach zwłaszcza w piwnicy na poddaszu mogą być owady, mogą przykładowo zagnieździć się osy. Może być to poważny problem, ponieważ mogą zagnieździć się w bardzo niedostępnych miejscu. Dodatkowo problemem mogą być szerszenie, w tym przypadku nie warto samemu próbować usuwać ula, ponieważ może być to dla nas bardzo niebezpieczne. W tym przypadku trzeba pamiętać że nawet jedno użądlenie może być śmiertelne dla osoby uczulonej. Dlatego też nie powinno się na własną rękę, niektóre osoby próbują spalić gniazdo, jednak jest to bardzo niebezpieczne, gniazda wykonane są z materiału przypominającego celulozę. Ścianki mogą szybko się przepalić umożliwiając ucieczkę. Dodatkowo mogą szybko płonąć, zatem jeżeli gniazdo znajdowało się na poddaszu może dojść do zajęcia się dachu. Trzeba też pamiętać że spalenie gniazda nie zabije wszystkich os czy szerszeni. W usunięciu niechcianych owadów pomoże nam wykwalifikowana firma, która oferuje takie usługi jak usuwanie owadów Warszawa jest miastem gdzie można szybko odnaleźć firmę, która poradzi obie z każdym gniazdem szerszeni czy też os.