BRACIA ZONG

Zaawansowane systemy wentylacji dla firm

W branży klimatyzacyjnej powszechnie wykorzystywane są maty filtracyjne, są to odpowiednie maty wykonane z organicznych włókien chemicznych, które spajane są termiczne, w taki sposób aby zapewnić przepływ powietrza w określonym kierunku.

Tego rodzaju rozwiązania muszą charakteryzować się bardzo wysoką chłonnością pyłową. Oczywiście maty filtracyjne muszą przy okazji charakteryzować się niskim oporem przepływu, innym czynnikiem świadczącym o jakości, będzie z pewnością długi okres użytkowania. Tego rodzaju rozwiązania znajdą zastosowanie przykładowo w firmach lakierniczych, jako część systemu napowietrzania pomieszczeń. Jak wiemy, nie można dopuścić do sytuacji, kiedy pomieszczenie w którym lakierujemy samochód zostanie zapylone. Wówczas struktura lakieru będzie nierówna, i wykonana praca pójdzie na marne. Oczywiście tego rodzaju maty, mogą również posłużyć w szpitalach, czy też serwerowniach komputerowych. W tych pomieszczeniach nie można pozwolić sobie na występowanie zanieczyszczeń, ponieważ mogą zakłócać działanie skomplikowanej aparatury. Solidnym rozwiązaniem będzie także filtr minipleat który jest wyjątkowo skuteczny w zastosowaniach domowych jak również przemysłowych. Wiele firm musi stosować filtry i wentylację, aby zadbać o zdrowie pracowników. Przykładowo w tartaku gdzie cały czas występuje pył z ciętego drewna konieczna będzie bardzo wydajna klimatyzacja.

Osoby które są alergikami mogą obecnie zadbać o jakość powietrza w swoich domach. Weźmy na przykład pod uwagę dość istotne urządzenia, których głównym zadaniem jest wentylacja domu. Warto pomyśleć przez chwilę jak ważną rolę pełnią te urządzenia. W końcu tak naprawdę niezbędne do życia potrzebne jest nam powietrze, a gdzie jak nie we własnym domu, zależy nam najbardziej na tym, żeby oddychać zdrowym powietrzem. Właściwe urządzenia do wentylacji, zapewniają nam odpowiednią filtrację powietrza, o każdej porze roku, w dzień oraz w nocy. Wentylacja sprawdzi się zwłaszcza w czasie pylenia niektórych drzew i kwiatów.