BRACIA ZONG

Skup zaniżonych odszkodowań – zalety takiego rozwiązania

Kolizje i wypadki to praktycznie codzienność na drogach. Niestety, coraz częściej zdarza się również, że ubezpieczyciele zaniżają wysokość odszkodowań. Stąd też na rynku pojawiają się firmy, które odkupują szkody OC lub oferują dopłaty do odszkodowań. Jakie są zatem zalety takiego rozwiązania i czy jest ono opłacalne? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Czym jest skup odszkodowań?

Osoba, która brała udział w wypadku bądź kolizji może skorzystać z opcji wykupu szkody. Oznacza to, że istnieje możliwość odsprzedania firmie praw do ubiegania się o odszkodowanie od ubezpieczyciela. Wraz z momentem podpisania umowy osoba poszkodowana otrzymuje gotówkę. Warto pamiętać, że tego typu sprzedaży można dokonać maksymalnie trzy lata od powstałej szkody i jest to możliwe wyłącznie w przypadku odszkodowań majątkowych i komunikacyjnych. Szkoda może być odsprzedana tylko raz, a prawo polskie zabrania tego rodzaju praktyk w przypadku szkody osobowej.

Skup odszkodowań przez firmę TB Ekspert to proces stosunkowo prosty i szybki. Klient wysyła firmie kosztorys według którego szkoda została zlikwidowana a ta z kolei proponuje kwotę, którą chce zapłacić. Jeśli osoba poszkodowana zaakceptuje określoną sumę, obie strony podpisują umowę i dochodzi do sfinalizowania transakcji. 

Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Główną zaletą jest tutaj fakt, iż sprzedaż szkody jest procesem całkowicie bezpiecznym i legalnym. Wszystko odbywa się na podstawie odpowiednich dokumentów a przy finalizowaniu transakcji podpisywana jest umowa. Ponadto, jest to bardzo dobry sposób na szybkie i proste zakończenie sprawy związanej z uzyskaniem pieniędzy za poniesione straty podczas wypadku lub kolizji. Osoba poszkodowana nie musi już kontaktować się z firmą ubezpieczeniową i prowadzić z nią negocjacji. Obowiązki te przejmuje firma, podobnie jak koszty związane z przeprowadzeniem procesu sądowego. 

Bardzo często, kwoty, które oferują firmy skupujące szkody są znacznie wyższe niż te oferowane przez ubezpieczyciela. Oznacza to, że decydując się na taki rok nie tylko zyskujemy dodatkową sumę, ale również oszczędzamy sobie nerwów i czasu, które możemy spożytkować w lepszy sposób.