BRACIA ZONG

Jak wypolerować lakier na naszym samochodzie?

Każdy starszy samochód będzie posiadał różnego rodzaju niedoskonałości na powierzchni lakieru, mogą być to rysy, różnego rodzaju odpryski, które oczywiście można w pewien sposób zlikwidować.

Oczywiście możemy to zrobić za pomocą polerowania przy pomocy specjalnych urządzeń oraz odpowiednich past, działa to na zasadzie zdjęcia wierzchniej warstwy lakieru z naszego pojazdu. Naturalnie samochód trzeba najpierw przygotować dokładnie go umyć, wykonać dokładną inspekcję, sprawdzić jak głębokie są rysy czy też uszkodzenia w naszym lakierze.

Jak wypolerować lakier na naszym samochodzie?

Elastyczne wełniane nakładki na maszynę polerską flexipads merino soft wool

Warto zwrócić uwagę iż w porach naszego lakieru mogą zbierać się trudne do usunięcia zabrudzenia, wówczas można wykorzystać glinkę, która bardzo dobrze je wyczyścić, mogą być to przykładowo drobinki asfaltu zaschnięte na naszym lakierze, które jak wiadomo są bardzo trudne do usunięcia. Po wykonaniu inspekcji lakieru powinniśmy dobrać odpowiednie tarcze do maszyny polerskiej, na początku wybierzemy raczej tarcze twarde, a następnie będziemy przechodzili do bardziej miękkich w ostatnich fazach polerowania naszego pojazdu.

Oczywiście możemy wykonać tego rodzaju zabiegi u lakiernika czy też w warsztacie samochodowym, jednak obecnie coraz częściej dostępne są różnego rodzaju maszyny i urządzenia które pozwalają nam zadbać o lakier naszego pojazdu, możemy łatwo odnowić pojazd za pomocą specjalnej maszyny wyposażonej w nakładki polerskie, mogą one zostać wykonane z tworzywa, gumy, gąbki czy też wełny. Wszystko oczywiście będzie zależało od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, jaką ilość lakieru będziemy chcieli z samochodu zdjąć. Warto zwrócić uwagę iż na samym końcu powinny być do wełniane nakładki polerskie lub też wykonane z mikrofibry, dzięki czemu będziemy mogli odpowiednio wypolerować powierzchnię naszego lakieru.

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych nakładek polerskich dobrym przykładem jest flexipads merino soft wool wash mitt, jest to specjalna nakładka wełniana, która bardzo dobrze sprawdzi się jeżeli chcemy uzyskać już końcowy efekt, kiedy będziemy polerowali lakier, wówczas wełna bardzo dobrze się sprawdzi.