BRACIA ZONG

Obecnie możemy dobrać zawiasy szafkowe do naszych potrzeb

Zawiasy w drzwiach szafek w ostatnim czasie bardzo się zmieniły.

Kiedyś standardem były mało estetyczne zawiasy przegubowe, zamontowane do frontowej ramy szafy zawiasy te były częścią wyglądu mebli. Pozwalały na niewielką, jeśli w ogóle, regulację, przez co ostateczne wyrównanie poziomu drzwi szafki nie było proste.

Obecnie możemy dobrać zawiasy szafkowe do naszych potrzeb

Niezawodne zawiasy do mebli Furnica montowane wewnątrz szafki

Nowoczesny zawias można ukryć wewnątrz szafki, kładąc nacisk na piękno drzwi i ogólną estetykę mebli. Instalacja tego typu zawiasów jest łatwa, a drzwi można szybko regulować z ościeżnicą w górę i w dół, do środka i na zewnątrz oraz na boki za pomocą jednego obrotu śruby. Ustawianie pozycji drzwiczek szafkowych zależy od tego, czy drzwi są wpuszczane czy nakładane. Zawiasy tego typu składają się z dwóch elementów. Ramię zawiasu ma miseczkę, która pasuje do wnęki o średnicy 35 mm wywierconej w drzwiach. Płytę montażową lub nakładkę mocuje się do boku lub ramy czołowej szafy w zależności od konstrukcji szafy. Ramię zawiasu zatrzaskuje się następnie na zacisku. Dodatkowo niektóre modele zawiasów posiadają zaślepki dla dodatkowego ukrycia śrub.

W większości zastosowań zawias otwierany w zakresie od 90 do 110 stopni zapewnia swobodny dostęp do pełnej szerokości szafki. Możesz jednak znaleźć zawiasy, które odchylają się dalej, nawet do 270 stopni, co pozwala drzwiom złożyć się do boku szafki, jeśli potrzebujesz, aby nie przeszkadzały, gdy potrzebujesz dostępu do zawartości. Przesunięcie małego szarego przełącznika włącza lub wyłącza zamykanie, i jest to szczególnie przydatne przy równoważeniu funkcji samozamykania wielu zawiasów na tych samych drzwiach. Zawias z cichym domykaniem eliminuje irytujące trzaskanie, spowalniając drzwi tuż przed ich całkowitym zamknięciem.

Z pewnością nowoczesne zawiasy do mebli Furnica dobrze spełnią swoją funkcję, a wygodne użytkowanie szafek ma duże znaczenie. Niektóre zawiasy umożliwiają regulację szybkości zamykania, dzięki czemu można ustawić większy opór w przypadku cięższych drzwi, a mniejszy w przypadku lżejszych drzwi, aby zmniejszyć ryzyko przypadkowego zatrzaśnięcia.