BRACIA ZONG

Profesjonalne pompy paliwa

Pompy paliwa wykorzystywane są w wielu różnego rodzaju urządzeniach, oczywiście wykorzystuje się je w pojazdach, ale także spotkamy je przy zbiornikach na stacjach paliw.

Istnieje wiele różnych modeli pomp, od mechanicznych po nowoczesne pompy sterowanie elektronicznie. Pompa paliwa jest ważnym elementem pojazdu i zwykle jest niezbędna do działania układu silnika spalinowego. We wszystkich nowoczesnych pojazdach pompa paliwowa jest niezbędnym elementem, podczas gdy w starszych pojazdach działanie paliwa zależało wyłącznie od siły ciężkości. Pompa paliwa może poprawić efektywność dostarczania paliwa, dostarczając odpowiednią ilość paliwa, aby utrzymać właściwą mieszankę paliwowo-powietrzną w silniku spalinowym. Zadaniem układu paliwowego jest wtryskiwanie dokładnie odpowiedniej ilości rozpylonego i sprężonego paliwa do każdego cylindra silnika we właściwym czasie. Spalanie w silniku wysokoprężnym ma miejsce, gdy paliwo jest mieszane z gorącym sprężonym powietrzem. Istnieje wiele różnych typów i kształtów zbiorników paliwa. Każdy rozmiar i kształt jest zaprojektowany do określonego celu.

Zbiornik paliwa musi być w stanie pomieścić wystarczającą ilość paliwa, aby uruchomić i zasilać silnik przez rozsądny okres czasu.

Zbiornik musi być zamknięty, aby zapobiec zanieczyszczeniu ciałami obcymi. Musi być również odpowietrzony, aby umożliwić dopływ powietrza. Istnieją trzy rodzaje przewodów do oleju napędowego. Obejmują one wytrzymałe przewody dla wysokich ciśnień pomiędzy pompą wtryskową a wtryskiwaczami, przewody pośrednie dla lekkich lub średnich ciśnień paliwa między zbiornikiem paliwa a pompą wtryskową oraz podstawowe, w których ciśnienie jest niskie. Proste układy paliwowe wykorzystują grawitację lub ciśnienie powietrza, aby dostarczyć paliwo ze zbiornika do pompy wtryskowej. W nowoczesnych szybkich silnikach wysokoprężnych zwykle stosuje się pompę paliwową. Ta pompa napędzana silnikiem automatycznie dostarcza paliwo do układu wtryskowego oleju napędowego. Pompa często ma ręczną dźwignię zalewania do odpowietrzania układu. Nowoczesne pompy wtryskowe to prawie wszystkie pompy szarpane, które wykorzystują metodę wtrysku paliwa z tłokiem i krzywką. Dobrym pomysłem jest także pompa do oleju piusi, która znajdzie zastosowanie w rozwiązaniach przemysłowych.