BRACIA ZONG

Wybierz lampy odpowiednie do hodowli marihuany

Dzięki lampom będącym optymalnie dobranymi do zapotrzebowania flory hemp, będziesz mógł zaobserwować postępy w hodowli.

Jakkolwiek każda roślina potrzebuje nieco innego spektrum światła, to hodowla marihuany jest na tyle popularnym na świecie przedsięwzięciem, że sympatykom oferowane są lampy specjalnie do niej przeznaczone. Nie brakuje też wielu dostępnych bezpłatnie poradników sugerujących na podstawie dużego doświadczenia autorów w jaki sposób należy dobierać światło do poszczególnych etapów wzrostu rośliny, by ostateczne rezultaty z tego wynikające były jak najlepsze.

Wybierz lampy odpowiednie do hodowli marihuany

Lampy jakich potrzebuje Twoja hodowla marihuany

Typ oświetlenia z jakim ma interakcję Twoja uprawa ma duży wpływ na to jak przedstawia się rytm pobierania wody czy pokarmu z gleby. Procesy te uzależnione są właśnie od charakterystyki światła, dlatego tak istotne jest dla wzrostu i kwitnięcia zapewnienie optymalnego świetlenia, ściśle dopasowanego do danej rośliny. Naturalnie aby oddzielić warunki oświetlenia naturalne od sztucznie wygenerowanych i optymalnych, należy wykorzystać namiot bądź szafkę hodowlaną zwaną growboxem. W jego wnętrzu będzie można swobodnie wygenerować takie oświetlenie jakie będzie najbardziej odpowiednie dla naszych związanych z tym potrzeb hodowlanych – czy raczej potrzeb kwitnienia i rozwoju rośliny.

Popularnym wyborem w tym kontekście są lampy sodowe, zapewniające dużą moc i wydajność. Nie brakuje również zwolenników oświetlenia typu led w growboxie. Wynika to z niskiej temperatury pracy wykazywanej przez nie, co w kontekście upraw indoor jest istotne, ponieważ nie powstaje duża ilość ciepła jaka mogłaby szkodzić uprawie. Jak widać w temacie hodowla marihuany lampy są naprawdę istotną kwestią, jednak przejrzenie zasobów sklepów dla sympatyków pozwoli znaleźć wiele odpowiednich modeli. Dzięki sztucznemu, stale regulowane oświetleniu dostosowanemu na podstawie wiedzy, uprawa zyska odpowiednie do wzrostu warunki, co będzie odzwierciedlone w jej kondycji. Kwestie oświetleniowe to jedne z najistotniejszych spraw przy hodowli typu indoor.