BRACIA ZONG

Systemy podtrzymywania zasilania UPS

Niezależnie od tego, czy zasilasz krytyczny sprzęt medyczny, komputer, czy serię kamer monitorujących, system baterii UPS może chronić Cię przed utratą zasięgu w przypadku awarii zasilania.

UPS to skrót od Uninterruptible Power Supply, czyli komponent, który natychmiast reaguje na awarię zasilania, ale nie jest tym samym, co zapasowy akumulator. Zrozumienie różnic między tymi dwoma systemami pomoże ci dokonać właściwych wyborów dla twoich potrzeb energetycznych. System akumulatorów UPS jest pomostem pomiędzy głównym źródłem zasilania a zapasowym. Problem polega na tym, że nawet po zainstalowaniu solidnego akumulatora lub generatora, może upłynąć kilka minut, zanim system zareaguje na utratę głównego źródła zasilania i zacznie czerpać z alternatywnego źródła. W szpitalach, bankach, programowaniu komputerowym i innych krytycznych miejscach te cenne minuty mogą być sprawą życia lub śmierci. UPS został zaprojektowany, aby rozwiązać ten problem poprzez natychmiastową reakcję, dostarczenie dużego zwiększenia mocy do systemu, a następnie przekazanie rzeczy do systemu kopii zapasowych, gdy tylko zostanie on uruchomiony.

Najważniejszą rzeczą do zrozumienia jest to, że system UPS nie jest przeznaczony do samodzielnego tworzenia kopii zapasowych.

Akumulator podłączony do systemu UPS nie będzie w stanie wytrzymać stałego obciążenia dłużej niż kilka minut. Dlatego ważne jest, aby mieć pełnowymiarowy system tworzenia kopii zapasowych gotowy do jak najszybszego przejęcia go. Chociaż główną funkcją, jaką pełnią akumulatory do ups jest wypełnienie luki między awarią zasilania a zasilaniem awaryjnym, może ona również służyć do zwiększenia niezawodności systemu w normalnych warunkach. Dzieje się tak, ponieważ UPS musi być bardzo wrażliwy na wahania napięcia wejściowego, aby natychmiast reagować w przypadku zaniku zasilania. W rezultacie, jeśli znajdujesz się w obszarze z niestabilnymi zasilaczami, na przykład w biurze terenowym, akumulator UPS może służyć do utrzymywania poziomu mocy podczas gwałtownych spadków i skoków napięcia z głównego źródła zasilania.