BRACIA ZONG

Jak wybrać wygodną koszulkę do karmienia?

Noszenie koszuli do karmienia nie jest konieczne, ale zdecydowanie się na nią może być znacznie bardziej wygodnym rozwiązaniem. Jest ona bardzo przydatne w ciągu pierwszych dni po porodzie. Do zalet koszuli do karmienia przy karmieniu piersią można zaliczyć:

– brak konieczności podwijania,
– znacznie większe wygoda w stosunku do zwykłych koszul,
– duży wybór różnych modeli.

Różne modele koszul

Gdy wybiera się koszulę do karmienia piersią można zdecydować się na różne typy. Warto jest wstępnie zapoznać się z różnymi rodzajami koszul, co pozwala dokonać znacznie lepszego wyboru. Postawić można choćby na koszule do karmienia z kopertowym dekoltem. Takie koszule są odcinane pod biustem. Górne części koszuli pozwalają zakryć piersi. W ten sposób dość łatwo można odchylić nawet jedną połę, co pozwala odsłonić pierś.
Decydując się na koszule do karmienia w wersji kopertowej można liczyć na korzystanie z uniwersalnych modeli, które mogą się sprawdzić zarówno po porodzie jak też w ciąży oraz po zakończeniu karmienia. W ten sposób takie koszule to wybór, który pozwala zapewnić element stroju, który jest znacznie bardziej praktyczny. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że tego typu koszule mają swoje wady. Do takich można zaliczyć to, ze może nie sprawdzić się w przypadku kobiet mających większe piersi. Jednocześnie głębokie dekolty mogą sprawiać, że w koszuli będzie widoczny kawałek biustonosza.

Koszule do karmienia z opcją odpinania ramiączek

Innym rozwiązaniem może być zdecydowanie się na koszule do karmienia, które posiadają odpinane ramiączka. Tego typu koszule są rozpinane podobnie jak biustonosze do karmienia. Atutem takich koszul jest między innymi to, że można je łatwo zapinać oraz odpinać z wykorzystaniem jednej ręki. Dodatkowo koszulka do karmienia piersią może być stylowo wykonana. W ten sposób jest w stanie zapewnić również estetycznie prezentujący się element stroju. Podstawowym atutem takiej koszuli do karmienia jest to, że jest wygodna w użytkowaniu.