BRACIA ZONG

Co to jest hydrauliczna giętarka i do czego służy?

Giętarka hydrauliczna to urządzenie używane do gięcia rur i przewodów rurowych.

Możemy rozróżnić mniejsze, ręczne giętarki do rur, jak również przemysłowe urządzenia do gięcia rur o dużej wytrzymałości, takie jak giętarka do rur stalowych lub hydrauliczna giętarka. Giętarki mogą być również wspomagane komputerowo, dzięki czemu znajdziemy odpowiedni sprzęt do wielu zastosowań.

Co to jest hydrauliczna giętarka i do czego służy?

Kształtowanie rur i elementów metalowych

Ponieważ średnicę rur mierzy się wewnątrz, ważne jest, aby używać odpowiedniego sprzętu do gięcia rur, aby uzyskać dokładne gięcie o dobrej jakości i w odpowiednich specyfikacjach. Hydrauliczna giętarka do rur może być używana do dokładnego gięcia metalowych rur pod kątem ostrym. Ciśnienie hydrauliczne służy do gięcia grubościennych rur i przewodów bez marszczenia i załamywania rur. Sprzęt hydrauliczny służy do zapewnienia silnego, ale kontrolowanego ciągu, który precyzyjnie wygina rurę.

Głównym celem używania giętarek hydraulicznych jest manipulowanie rurami w celu wygięcia ich w różnych kształtach i kierunkach. Wiele branż i gałęzi przemysłu wymaga usług precyzyjnego gięcia rur, a niektóre z nich to przemysł hydrauliczny, rurociągi elektryczne, architekci, przemysł morski i mechanika. Niezależnie od tego, czy chcesz giąć metalowe rury, czy sztywne metalowe przewody, hydrauliczne giętarki są do tego idealnym narzędziem.

Celem orurowania jest zwykle przesyłanie cieczy lub płynów wewnątrz systemu lub pomiędzy systemami. Rury mogą być również używane w zastosowaniach konstrukcyjnych, medycznych lub ciśnieniowych. Mogą mieć przekroje okrągłe, prostokątne lub kwadratowe. Zatem precyzyjne kształtowanie i gięcie tych elementów ma kluczowe znaczenie. Konieczne jest, aby wybrać kompatybilną giętarkę i matrycę, wałek formujący, rolki oraz giętarki hydrauliczne o odpowiednim rozmiarze do konkretnego zastosowania. Giętarka hydrauliczna jest niezwykle trwała i mocna, może wytwarzać precyzyjne kąty o grubych ściankach w dużych rurach. Znajdziemy również giętarki ręczne, elektryczne i mechaniczne.