BRACIA ZONG

Co to są druty oporowe?

Opór elektryczny elementu obwodu lub urządzenia definiuje się jako stosunek napięcia przyłożonego do prądu elektrycznego, który przez niego przepływa.

Wiele pierwiastków i stopów zostało użytych jako druty oporowe do specjalnych celów. Druty oporowe używane są w wielu elementach grzewczych, które znajdziemy w przemyśle i w domu.

Co to są druty oporowe?

Jakie znajdziemy w sprzedaży druty oporowe?

Druty oporowe są to specjalnie opracowane druty z różnorodnych stopów, które łączą w sobie cechy stałego efektu ogrzewania z doskonałą ochroną przed korozją. Dostępne są stopy odpowiednie do stosowania w różnych temperaturach pracy, przykładowo 500 do 1200 stopni Celsjusza lub więcej. Są one produkowane do grubości drutu, wiązki drutu, taśmy, jak również do określonej rezystancji liniowej wymaganej przez użytkownika dla danego komponentu i zastosowania. Druty oporowe mogą być lite, okrągłe lub płaskie, skręcone lub wiązane, o różnej średnicy. Niektóre druty mają nawet współczynniki rezystancji w wysokich temperaturach, gdzie rezystancja wzrasta wraz ze wzrostem temperatury.

Rezystancja drutu jest kontrolowana przy użyciu wykwalifikowanej techniki produkcji i dokładnego monitorowania średnicy, aby stworzyć produkty najwyższej jakości. Jest to wymóg, aby precyzyjnie określić odpowiednią średnicę drutu, aby osiągnąć specyfikację wytrzymałości, której potrzebuje klient. Informacje o średnicy, owalności, oporze, długości i wadze rolki drutu są mierzone i rejestrowane w scentralizowanym systemie komputerowym, aby klient miał pewność, że ich drut oporowy jest dokładnie taki, jak zamówili. Przeprowadzane są również testy mechaniczne, aby potwierdzić, że drut został wyżarzony do właściwej wytrzymałości mechanicznej, wydłużenia lub twardości.

Firma Gutex – Producent drutów oporowych posiada w ofercie wiele rodzajów drutów oporowych do różnorodnych zastosowań. Dostępne są stopy drutów oporowych obejmujące całą gamę metali od czystej miedzi i aluminium, poprzez mosiądze i brązy, nikiel miedź, nikiel żelazo, nikiel chrom, aż do osiągnięcia najwyższej odporności stopów żelaza i chromu na aluminium, jakie są charakterystyczne dla drutów oporowych Kanthal.