BRACIA ZONG

Jak prowadzić zdrową dietę?

Wiele osób się odchudza, ale nie każdy robi to prawidłowo i skutecznie, aby odnieść sukces, należy przestrzegać podstawowych zasad odchudzania.

Więcej kalorii trzeba spalić niż wchłonąć. Bilans energetyczny musi być ujemny. Kalorie są spalane nawet w spoczynku, ponieważ funkcje organizmu muszą być utrzymane. Więcej energii jest zużywane, gdy ludzie poruszają się, wykonują codzienne czynności lub uprawiają sport. Spożycie kalorii dotyczy jedzenia oraz picia zwłaszcza napojów słodzonych. Kolejną zasadą, która jest jedną z najbardziej skutecznych metod, jest powolna, długotrwała utrata masy ciała. Nie należy przesadzać z dietą, ponieważ po pierwsze jest to niezdrowe, a po drugie może doprowadzić to do efektu jo-jo. A potem ciało często wraca bardzo szybko do stanu poprzedniego, uzupełniając to czego brakowało mu w czasie diety.

Jak prowadzić zdrową dietę?

Często podczas diety po pierwszych sukcesach nasza waga staje w miejscu.

Podczas diety warto zwrócić uwagę na fakt iż nie wszystkie produkty reklamowane jako dietetyczne w rzeczywistości takie nie są. Chociaż produkty o niskiej zawartości tłuszczu faktycznie zawierają mniej tłuszczu, tłuszcz jest ważnym nośnikiem smaku. Aby upewnić się, że produkty o obniżonej zawartości tłuszczu nadal dobrze smakują, niektórzy producenci dodają więcej cukru. W rezultacie produkty zawierają więcej kalorii niż produkty oryginalne. Zgodnie z prawem jest to dozwolone. W świetle prawa lekki produkt musi zawierać 30% mniej tłuszczu lub cukru lub kalorii niż porównywalny produkt oryginalny. Ponadto, ponieważ tłuszcz opóźnia opróżnianie żołądka, jest to lepsze i bardziej zrównoważone uczucie sytości w porównaniu do cukru. Obecnie coraz więcej osób podczas odchudzania sięga dodatkowo po tabletki na odchudzanie ranking. Tabletki mogą zablokować wchłanianie tłuszczu przez organizm. Mogą także powodować uczucie sytości, dzięki temu mogą być bardzo dobrym dodatkiem do stosowanych wcześniej diet oraz ćwiczeń. Połączenie tych wszystkich czynników da nam bardzo dobre efekty.