BRACIA ZONG

Jak wyhodować roślinę konopi z klonów lub nasion

Faza kiełkowania ma miejsce od momentu wystawienia zarodka nasiona na działanie wody do momentu, w którym z nasiona wykiełkuje pierwszy korzeń.

Kiełkowanie występuje tylko wtedy, gdy rośliny rosną z nasion i zwykle trwa od 12 godzin do trzech tygodni, w zależności od żywotności nasion, wieku nasion i technik kiełkowania wybranych przez hodowcę.

Jak wyhodować roślinę konopi z klonów lub nasion

Nasiona autoflowering odpowiednie do uprawy w pomieszczeniach

Najprostszym sposobem kiełkowania nasion konopi jest umieszczenie ich na głębokości około 3 milimetrów w wilgotnej glebie. Można również użyć specjalnej gleby do kiełkowania, zaprojektowanej z mieszankami mikroelementów, która ułatwia szybkie kiełkowanie. Wielu hodowców preferuje kiełkowanie na ręczniku, w którym nasiona umieszcza się między dwoma wilgotnymi ręcznikami papierowymi, a następnie natychmiast przenosi do podłoża uprawowego po odsłonięciu korzenia. Jeśli roślina rośnie z klonu, faza ukorzeniania to czas, w którym zaszczepka rozwija swój korzeń. W tym czasie młody sadzonka jest wystawiona na 24 godziny światła w środowisku o dużej wilgotności. Może to zająć od 3 do 14 dni.

Faza wegetatywna ma miejsce, gdy roślina produkuje korzenie, łodygi i duże liście wachlarzowe, które nadają strukturę roślinie. Liście wachlarzowe zostaną ostatecznie wykorzystane do przekształcenia światła słonecznego w cukry potrzebne roślinie do produkcji kwiatów lub nasion. Cykl świetlny jest zwykle skrócony do 18 godzin światła, ponieważ konopie wymagają co najmniej 16 godzin światła na dobę do prawidłowego wzrostu. Podczas wegetacji konopi, hodowcy mogą trenować swoje rośliny lub manipulować ich wzorcami wzrostu z wielu powodów. Hodowcy wewnętrzni mogą chcieć trenować swoje rośliny, aby były niskie, rosnąc poziomo, można również próbować zmusić swoją roślinę do rozwijania wielu miejsc wzrostu kwiatów na tym samym poziomie.

Jeśli chodzi o uprawę w pomieszczeniach, najlepiej sprawdzą się nasiona autoflowering. Istnieje kilka technik szkoleniowych, które stosują hodowcy w pomieszczeniach, aby uzyskać optymalne plony ze swoich roślin w ograniczonej przestrzeni i warunkach oświetleniowych. Wszystkie z nich polegają na manipulowaniu kształtem i wzrostem rośliny, zwykle poprzez zginanie łodygi w taki czy inny sposób.