BRACIA ZONG

Przedszkole z monitoringiem – czy warto?

Coraz więcej placówek przedszkolnych wyposażanych jest w rozbudowany system monitoringu.

Czy warto zdecydować się na przedszkole z takim nadzorem? Jakie są zalety monitoringu przedszkoli? Czy ma on jakieś wady?

Rodzice i opiekunowie podczas wybierania przedszkola dla swojej pociechy kierują się różnymi czynnikami, między innymi lokalizacją, programem, ceną, a nawet menu w przedszkolnej stołówce. Dla niektórych osób ważnym czynnikiem jest również monitoring.

Czy monitoring w przedszkolu jest ważny?

Dobierając odpowiednie przedszkole dla swojej pociechy, warto sprawdzić, czy jest ono wyposażone w monitoring. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa podopiecznych.

Przedszkole z monitoringiem może być przez cały czas nadzorowane przez rodziców i opiekunów, dlatego ryzyko, że pojawią się wówczas jakiekolwiek poważne sytuacje, jest zminimalizowane. Jest to zatem potwierdzenie, że placówka jest transparentna.

Warto także wskazać, że placówka z monitoringiem może mieć łatwy dostęp do zdarzeń, co również ułatwia rozwiązywanie problemów, jakie mogą pojawić się z dziećmi, opiekunami, nauczycielami.

Przedszkole z monitoringiem – czy warto?

Zalety monitoringu przedszkola w skrócie:

– większe bezpieczeństwo

– zapis zdarzeń w przedszkolu
– łatwiejsze rozwiązywanie spornych sytuacji

Jak można uzyskać dostęp do przedszkolnego monitoringu?

Kamery w placówkach przedszkolnych rozmieszczone są w różnych punktach, dlatego można wybrać konkretną kamerę, na przykład na salach dla dzieci, na tarasie, żeby w ten sposób łatwo zobaczyć, czym aktualnie zajmują się najmłodsi.

Aby rodzic lub opiekun mógł sprawdzić monitoring placówki, powinien wejść na odpowiednią stronę internetową i podać na niej swoje dane – login oraz hasło. Dzięki temu przekaz z kamer jest odpowiedni zabezpieczony i w ten sposób jest dostępny jedynie dla tych osób, które mogą go oglądać.

Rodzicom i opiekunom chcącym skorzystać z placówki prowadzącej monitoring w Białymstoku, taką ofertę daje przedszkole http://www.kangurek-klub.pl/.