BRACIA ZONG

Kiedy wyrok za jazdę po alkoholu już za nami

Wsiadając po alkoholu do samochodu, musimy mieć na uwadze, że nie zawsze będziemy mieli szczęście i przyjdzie taki dzień, w którym to zostaniemy zwyczajnie złapani przez policję. Jeśli już tak dzień nastąpił, a sąd rozpatrując naszą sprawę, nie był litościwy, otrzymaliśmy wysoki wyrok plus grzywnę, przez co nie będziemy mogli prowadzić auta przez zasądzony przez sąd czas. Oczywiście każda kara ma swój początek i koniec i w momencie, gdy nasza zbliża się do końca, powinniśmy pomyśleć o możliwości odzyskania prawa jazdy. Jeśli kara nie trwała dłużej niż rok, to wystarczy nam tylko złożyć odpowiedni wniosek, a następnie liczyć na uruchomienie odpowiednich procedur związanych z powrotem do grona aktywnych kierowców. Jak się okazuje, nie jest to jednak takie proste, jeśli byliśmy pozbawieni prawa jazdy dłużej niż jeden rok, to wówczas musimy przechodzić ponownie wszystkie testy na prawo jazdy. Zobacz więcej informacji na stronie https://adwokat24h.pl/. Najgorzej sytuacja wygląda u osób, posiadających kilka różnych kategorii. Takie osoby muszą się liczyć z tym, że odzyskiwanie prawa jazdy będzie naprawdę utrudnione. Należy wziąć pod uwagę fakt, że taki kierowca będzie musiał przechodzić osobny test na prawko i to z każdej kategorii.

Więcej niż jeden egzamin

Nie wystarczy zaliczyć jednego testu na prawo jazdy, po prostu formalności są tutaj bardziej widoczne. Ciężko jest potem od nowa wyrabiać dokumenty od podstaw, z tym że zaczynamy od razu od egzaminu, który zadecyduje czy prawo jazdy zostanie nam przywrócone. W istocie nie jest to przecież przesądzona sprawa, ponieważ wiele zależy od wyniku wstępnego testu. Kierowcy muszą nastawić się na test zarówno z teorii, jak i praktyki. W przypadku gdy obleją jeden z testów automatycznie, muszą zaczynać naukę prawa jazdy już od standardowych kursów, jak każda inna osoba, która stara się po raz pierwszy o uzyskanie prawa jazdy. Tak więc istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziemy musieli przechodzić przez wszystko jeszcze raz i to przez to, że wsiedliśmy do samochodu pod wpływem alkoholu. Na pewno nie jest to gra warta świeczki lepiej po prostu stosować się do przepisów i nie jeździć w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.

Każdy kiedyś wpadnie

Prędzej czy później zostaniemy złapani. Kara administracyjna w postaci grzywny nie wydaje się tak dotkliwa, jak utrata prawa jazdy. Właśnie to powinno przestrzec innych kierowców, że nie powinni próbować jeździć pod wpływem działania alkoholu. Jeśli więc wypijemy o kilka kieliszków za dużo, to lepiej dla nas, abyśmy zostali w domu, niż narażali się na niepotrzebne konsekwencje naszych działań. Trzeba przyznać, że brawura oraz złe decyzje mogą nas doprowadzić przed oblicze sądu, gdzie odpowiemy za wszystkie wykroczenia, jakich się dopuścimy. Tam już nie ma żartów, wielu kierowców w taki głupi sposób traci prawo jazdy. Nie podzielmy ich losu, warto być rozważnym i unikać alkoholu, zwłaszcza jeśli planujemy dłuższy wyjazd naszym samochodem. Tylko właściwa przestroga jest w stanie uchronić nas przez nierozważnym krokiem.