BRACIA ZONG

Kredyty dla przedsiębiotstw

Przedsiębiorcy którzy popadli w kłopoty finansowe związane przykładowo z zamknięciem niektórych branż w związku z koronawirusem mogą poszukiwać różnych metod finansowania swoich działalności.

Oczywiście mogą zwrócić się do banków lub też firm udzielających różnego rodzaju kredytów i pożyczek. Warto zwrócić uwagę iż obecnie instytucje finansowe nie wymagają tak dużej ilości zaświadczeń jak przed pandemią, zdają sobie sprawę iż wiele firm które popadło w kłopoty finansowe, mogą przykładowo mieć problem ze spłatą podatków, należności do zakładu ubezpieczeń społecznych.

Kredyty dla przedsiębiotstw

Pożyczki dla firm na preferencyjnych warunkach

W branży gastronomicznej czy też hotelowej, tam gdzie zamknięcie z powodu epidemii było najbardziej dotkliwe. Warto zwrócić uwagę iż zatrudnionych jest często wiele osób przykładowo do obsługi wesela, różnego rodzaju wydarzeń, dlatego też często właściciele firm gastronomicznych mogą mieć zaległości w stosunku do zakładu ubezpieczeń społecznych. Dodatkowo także często są to dość duże lokale, które zużywają duże ilości energii elektrycznej, dlatego też mogą być te zaległości związane z opłatami za media czy też za wynajem pomieszczeń i budynków.

Możemy zatem uzyskać pożyczkę celową, dzięki niej będziemy mogli spłacić nasze zaległości w stosunku do zakładu ubezpieczeń społecznych. W tym przypadku instytucja finansowa wpłaca pieniądze bezpośrednio. Warto zwrócić uwagę iż w tym przypadku ilość dokumentów potrzebnych do uzyskania tego rodzaju pożyczki jest ograniczana, należy złożyć oczywiście odpowiedni wniosek. Dodatkowo wystarczy jedynie oświadczenie o zaleganiu do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy też do Urzędu Skarbowego, aby uzyskać odpowiednią kwotę. Oczywiście należy także dostarczyć PIT lub wydruki bankowe za ostatni rok podatkowy czy też wyciąg z konta firmowego.

Zatem pożyczki dla firm możemy obecnie łatwiej uzyskać niż jeszcze kilka lat temu, z pewnością może to uratować przed upadkiem wiele firm które działają na naszym rynku od lat, które borykają się tylko z chwilowymi problemami. Możliwość otrzymania finansowania z zewnątrz z pewnością przyniesie bardzo dobre rezultaty, firma zacznie działać, przynosić dochody tak jak przed pandemią.