BRACIA ZONG

Poczuj się lepiej dzisiaj, dowiedz się, jak uniknąć astmy

Jeśli cierpisz na astmę, powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele metod, które mogą pomóc w łagodzeniu objawów i zapobiec kontrolowaniu Twojego życia.

W tym artykule znajdziesz wiele prostych wskazówek, które nie tylko złagodzą objawy astmy, ale także pozwolą Ci cieszyć się życiem i żyć nim.Kup osuszacz, jeśli cierpisz na sezonowe alergie. Suche środowiska są znacznie lepsze dla astmatyków niż obszary o wysokiej wilgotności. Zastosowanie osuszacza stworzy najlepszy dom dla twoich problemów z astmą. Pomoże to również całej rodzinie, ponieważ dom będzie przyjemniejszy do życia.Jeśli mieszkasz w domu, w którym często musisz zamiatać podłogi, spróbuj zamiast tego użyć mokrego mopa. Zamiatanie może wzburzać kurz w powietrzu, a także powodować rozprzestrzenianie się alergii. Jeśli nie masz mokrego mopa i masz astmę, teraz nadszedł czas, aby go kupić.Kiedy masz astmę, zawsze powinieneś być pod opieką lekarza. Prawdopodobnie zostanie Ci przepisany lek, który ułatwi Ci oddychanie. Jeśli stwierdzisz, że twój lek nie działa dobrze, musisz jak najszybciej skontaktować się z lekarzem, który może znaleźć inny lek, który ci pomoże.Leki rozszerzające oskrzela są powszechnym lekiem na astmę przepisanym przez lekarza. Zwykle ma postać inhalatora i istnieją kuracje krótko i długo działające. Krótkotrwała dawka pomoże z natychmiastowymi objawami, podczas gdy długo działająca dawka będzie na trwające problemy.Jeśli nie rozumiesz wczesnych objawów astmy, poszukaj częstszych objawów, które nasilają się, takich jak: kaszel, świszczący oddech i ucisk w klatce piersiowej lub ból. Jeśli objawy nie dają ci spać w nocy lub cię budzą, natychmiast skontaktuj się z alergologiem.Kiedy pakujesz się na wakacje i masz astmę, pamiętaj o zabraniu dodatkowego inhalatora ratunkowego. W przypadku zgubienia inhalatora posiadanie kopii zapasowej zapewni, że nie obejdziesz się bez leków. Czym jest trening EMS?

Nie zapomnij też zabrać ze sobą tabletek na astmę.Sprawdź swoją technikę inhalacji.

Wiele osób niewłaściwie używa inhalatora. Jeśli nie używasz inhalatora prawidłowo, możesz nie otrzymywać odpowiedniej dawki leku, co oznacza, że ​​nie będzie on działał tak skutecznie dla Ciebie. Każdy lekarz mający doświadczenie w leczeniu astmy powinien być w stanie skrytykować twoją technikę inhalacji.Rozważ użycie spacera z inhalatorem. Spacer to urządzenie, które przechodzi między rozdymką a ustami. Użycie spacera może pomóc w przedostaniu się większej ilości leków do płuc, gdzie może działać, zamiast siedzieć w jamie ustnej i gardle, gdzie nie jest to nic dobrego.Podróżując samolotem, trzymaj wszystkie leki na astmę w bagażu podręcznym i umieść tę torbę pod siedzeniem przed sobą. Gwarantuje to, że personel nie będzie mógł zgubić twoich leków. Daje również dostęp do leków w czasie, gdy nie możesz dostać się do pojemników nad głową, na przykład podczas startu i lądowania.Znajdź kilka technik relaksacyjnych, które pomogą Ci, gdy zauważysz zbliżający się atak astmy. Opcje takie jak głębokie oddychanie, wyobraźnia, rozluźnienie mięśni i medytacja mogą pomóc w uspokojeniu oddechu i zmniejszeniu poziomu stresu, pomagając w opanowaniu nasilających się objawów, zwłaszcza spowodowanych stresem lub lękiem.Astma to bardzo poważna choroba, której nigdy nie należy lekceważyć. Ciężkie objawy mogą prowadzić do ataku, który może być śmiertelny. Należy zwracać uwagę na te znaki ostrzegawcze i podejmować odpowiednie środki, aby zapewnić sobie zdrowie i bezpieczeństwo, a także złagodzić objawy astmy podczas codziennych czynności.