BRACIA ZONG

Jakie są korzyści z wynajmu samochodów ciężarowych dla firmy

Jeśli prowadzisz firmę, która wymaga samochodów dostawczych oraz ciężarowych do pracy, decyzja o wynajmie lub zakupie może być dość przytłaczająca.

Kupno pojazdu tego typu oznacza podjęcie wielu zobowiązań, a jeśli nie jesteś gotowy na tak dużą inwestycję, lepiej byłoby rozważyć wynajęcie samochodu ciężarowego.

Jakie są korzyści z wynajmu samochodów ciężarowych dla firmy

Czy warto zdecydować się na wynajem ciągników siodłowych

Wynajmując ciężarówkę lub samochód dostawczy, musisz uregulować jedynie miesięcznej opłaty za korzystanie z pojazdu. Nie musisz dokonywać żadnej wpłaty, ponadto miesięczne płatności są dość przystępne i można dostosować stawki wynajmu zgodnie z twoimi konkretnymi wymaganiami. Ponieważ wiele wypożyczalni nie wymaga kaucji ryczałtowej, wynajęcie samochodu dostawczego lub ciężarowego jest lepszą opcją dla właścicieli małych firm, którzy na początek nie dysponują dużym kapitałem.

Jeśli planujesz zakup ciągnika siodłowego, musisz być przygotowany na naprawę i wymianę lub regularne serwisowanie. Ponadto będziesz musiał znaleźć miejsce, w którym możesz bezpiecznie przechowywać tego typu pojazd, gdy nie jest on używany. Może to być dodatkowy koszt, jeśli nie masz miejsca w garażu. Z drugiej strony, wynajmując samochód dostawczy, nie musisz martwić się o utrzymanie i konserwację pojazdu, ponieważ zespół fachowców zajmie się wszelkimi naprawami i wymianami, jeśli samochód ulegnie awarii. Kiedy musisz ponownie wynająć furgonetkę, możesz wynająć jeden z nowszych modeli zamiast starego, który wynajmowałeś wcześniej. Ale jeśli kupisz pojazd, nie będziesz mieć możliwości jeżdżenia nowszymi modelami, ponieważ ciągniki siodłowe są dość drogie, na zakup kolejnego trzeba czasem czekać latami.

Z pewnością wynajem ciągników siodłowych – Truckcare jest opłacalnym rozwiązaniem. Posiadanie samochodu ciężarowego oznacza, że musisz ponosić amortyzujące koszty pojazdu i nie możesz się go pozbyć po prostu kiedy chcesz. Musisz poczekać na odpowiedniego kupca, a nawet zainwestować dużo pieniędzy w naprawę pojazdu, zanim będziesz mógł go sprzedać. Problem z zakupem pojazdu użytkowego polega na tym, że zaczyna on tracić na wartości w momencie opuszczenia salonu. Z drugiej strony możesz wynająć dowolny samochód dostawczy, kiedy potrzebujesz.