BRACIA ZONG

Najszybszy sposób na sprzedaż używanego auta

Właściciele samochodów często decydują się na sprzedaż auta po pewnym okresie jego eksploatacji. Kiedy ze względu na powiększenie się rodziny, potrzebny jest większy pojazd, albo z powodu zamiaru zakupu samochodu nowszej generacji. Na ogół liczą oni na to, że do ceny nowego nabytku dołączą kwotę uzyskaną ze sprzedaży dotychczas używanego auta. Powinni więc znaleźć opcję szybkiej sprzedaży za cenę adekwatną do aktualnej wartości rynkowej tego pojazdu. Taką możliwość daje skup aut używanych.

Skup aut za gotówkę

Jakie są korzyści ze sprzedaży auta do skupu?

Poszukiwanie nabywcy na własną rękę może potrwać dość długo. Aby wystawić samochód do aukcji na portalu internetowym, pojazd musi być dobrze przygotowany, aby zainteresować potencjalnych nabywców. Trzeba naprawić drobne usterki techniczne, uzupełnić ubytki lakieru, dokładnie wymyć karoserię i oczyścić tapicerkę. W komisach samochodowych oczekiwanie na zrealizowanie transakcji przeciąga się czasem nawet do kilku tygodni. W tym czasie może się skończyć ważność polisy OC/AC, a nie ma sensu inwestować w jej odnowienie dla samochodu przeznaczonego do sprzedaży. Auto pozostaje więc w komisie aż do czasu, gdy znajdzie się na nie kupiec. W komisie aut takim jak BART skup aut Gdańskmożna sprzedać samochód natychmiast, co ma znaczenie szczególnie w sytuacji, gdy nadarza się okazja zakupu nowego auta po atrakcyjnej cenie promocyjnej.

Jakie samochody można sprzedać w skupie?

Wymiana auta na nowe to nie jedyny powód sprzedaży. Czasem koszty eksploatacji nadmiernie obciążają domowy budżet, albo pojazd uczestniczył w poważnej kolizji drogowej i jego naprawa jest nieopłacalna. Przedsiębiorcy zmieniający rodzaj lub zakres swojej działalności wymieniają całą flotę pojazdów na nową. W takich i tym podobnych sytuacjach można szybko sprzedać w skupie samochody w różnym stanie technicznym i w dowolnej ilości: auta używane w dobrym stanie, samochody powypadkowe bądź uszkodzone w wyniku powodzi lub innych klęsk żywiołowych, floty poleasingowe, samochody dostawcze czy przestarzałe modele.
Szybka transakcja w skupie dotyczy aut różnych marek i modeli od firm, nawet gdy ich flota objęta była kredytem leasingowym. Przykłady skupionych przez gdańską firmę auta można obejrzeć tutaj https://auto-skup24.pl/ostatnio-skupione i jak widać różnorodność pojazdów pod względem rocznika czy modeli jest bardzo szeroka. Dla osób prywatnych jest to dobre rozwiązanie na zbycie auta, które nie jest w danym momencie niezbędne, albo z powodu uszkodzeń nie może być dopuszczone do ruchu drogowego.

Sprzedaż używanego auta do skupu

Przebieg transakcji

Firma skupująca samochody używane przeprowadza nieodpłatnie wycenę pojazdu w oparciu o opinię eksperta badającego pojazd pod względem stanu technicznego i stopnia wyeksploatowania. Zgłoszenie auta do sprzedaży może się odbywać za pomocą formularza online zamieszczonego na stronie internetowej skupu. Spisaniem umowy kupna-sprzedaży i innymi formalnościami zajmuje się firma skupująca. Warto wybrać taką firmę, która pokrywa koszt podatku od czynności cywilno-prawnych, oraz oferuje bezpłatne holowanie do swojej siedziby pojazdów niesprawnych. Po sfinalizowaniu umowy, sprzedający otrzymuje od razu w gotówce ustaloną kwotę.

Jak kształtują się ceny w skupie aut?

Aktualna wartość rynkowa samochodu ustalana jest na podstawie jego stanu technicznego i aktualnych cen katalogowych dla pojazdów o różnych okresach eksploatacji. Ponieważ kupujący podejmuje ryzyko związane z możliwością występowania wad ukrytych pojazdu, podczas indywidualnej wyceny może zaproponować stawkę na poziomie 60-80% wartości rynkowej. Jest to przedział uwzględniający koszt ewentualnych napraw. Zawsze jednak sprzedaż samochodu w skupie jest jedną z najlepszych opcji.