BRACIA ZONG

Na czym tak właściwie polega auto detailing

Detailing i mycie samochodów osiągają podobny cel, ponieważ obie te czynności sprawiają, że twój pojazd wygląda czysto i schludnie. Ale poza tym proces, ceny i efekty końcowe znacznie się różnią.

Podczas gdy podstawowa myjnia samochodowa ma na celu standardowe czyszczenie samochodu z brudu i kurzu, detalowanie idzie o kilka kroków dalej, pomagając utrzymać jakość, wykończenie i ogólną wartość odsprzedaży pojazdu na wysokim poziomie. Zanim podejmiesz decyzję, jaki rodzaj usługi jest dla ciebie odpowiedni, musisz zrozumieć różnicę między myjnią samochodową a detalowaniem. Auto detailing oznacza dokładne czyszczenie lub odnowienie pojazdu w celu uzyskania jak najlepszego wyglądu. Detailing pomaga chronić lakier i inne części pojazdu przed działaniem zanieczyszczeń, uszkodzeń i promieni UV. Można go wykonać na zewnątrz oraz wewnątrz pojazdu. Detalowanie pojazdu obejmuje również szereg innych usług, takich jak czyszczenie wnętrza samochodu i odkażanie, pielęgnację opon i kół, korekta lakieru, czy czyszczenie silnika. Detalowanie wymaga użycia odpowiednich produktów do pielęgnacji samochodów, które mają zrównoważone pH. Specjaliści usług detailingu używają glinianych kostek do usuwania zanieczyszczeń z farby, a następnie polerują, woskują i nakładają uszczelniacz, aby zachować lakier w jak najlepszym stanie na długi czas. Likwidują również paskudne zadrapania i zawirowania powstałe w automatycznych myjniach samochodowych. Dlatego też detalowanie daje właścicielom samochodów lepsze rozwiązanie, niż zwykłe mycie. Naprawia drobne uszkodzenia spowodowane myjniami automatycznymi, a także zabezpiecza pojazd przed zarysowaniami. Dlatego wielu kierowców decyduje się na pełny auto detailing, nawet jeśli kosztuje to więcej, ponieważ zdają sobie sprawę z tego, że jest to rozsądna inwestycja długoterminowa. Proces detailingu samochodu składa się z kilku etapów, a wszystkie są integralną częścią przywracania i utrzymywania wartości pojazdu, więc upewnij się, że warsztat, który wybierzesz, oferuje różne pakiety do wyboru, w zależności od potrzeb i okoliczności. Czyszczenie wnętrza auta obejmuje zazwyczaj odkurzanie całego wnętrza i bagażnika, czyszczenie parowe, czyszczenie i pielęgnację elementów ze skóry, drewna, winylu, plastiku i gumy, pranie dywaników i tapicerki, czyszczenie deski rozdzielczej, konsoli, otworów wentylacyjnych i komponentów, oraz mycie okien i lusterek. Na zewnątrz przede wszystkim myje się całą powierzchnię samochodu, nakłada wosk, usuwa zaschnięte owady oraz inne zabrudzenia, czyści opony i felgi, naprawia wgniecenia w karoserii, poddaje się renowacji reflektory, naprawia zadrapania w lakierze, oraz poleruje się powierzchnię lakieru.

Czasem można również skorzystać z oferty czyszczenia silnika oraz położenia warstwy ochronnej w postaci uszczelniacza czy powłoki ceramicznej.

Pełny proces detalowania samochodu doprowadzą Twój pojazd do najlepszego stanu, aby wyglądał jak nowy. Kiedy specjalista od detalowania czyści samochód, zagląda do każdej szczeliny i w każdy zakamarek, aby usunąć kurz i brud. Wszystko, od podłóg po obszary między klamrą pasa a siedzeniem, zostanie całkowicie wyczyszczone. Profesjonalista radzi sobie nawet z otworami wentylacyjnymi i uchwytami na kubki, więc nie pomija żadnego miejsca. Może poprawić stan wizualny wnętrza Twojego samochodu, dzięki czemu dłużej będzie wyglądał jak nowy. Jeśli myślisz o sprzedaży samochodu, wizerunek auta jest jednym z najważniejszych czynników, na które kupujący zwracają uwagę. Dzięki regularnemu detailingowi Twój pojazd będzie wyglądał jak nowy, więc masz większe szanse na uzyskanie z niego większego zwrotu. Pełny detailing to idealny sposób na przygotowanie auta do sprzedaży. Podróżowanie w takim czystym wnętrzu jest z pewnością bardziej komfortowe i przyjemne. Dzięki detalowaniu sól drogowa i brud zostaną całkowicie usunięte z pojazdu, aby zapewnić, że nadwozie pozostanie w dobrym stanie. Może nawet odnowić zamglone reflektory i szyby, dzięki czemu można bezpiecznie jeździć w nocy