BRACIA ZONG

Nowoczesne balustrady szklane na balkon i taras

Nowoczesna balustrada na zewnątrz, którą chcemy zamontować na tarasie, powinna charakteryzować się dużą wytrzymałością.

Obecnie stosowane materiały pozwalają na stworzenie nowoczesnej balustrady, która będzie dopasowana do wyglądu naszej elewacji, stylu całego budynku. Bardzo popularne są obecnie balustrady szklane, nadają bardzo ciekawy wygląd balkonom czy też tarasom, mogą posiadać one wiele dodatków wykonanych z metalu, różnego rodzaju łączniki czy też elementy mocujące, które mogą być dodatkową ozdobą, wpisywać się w architekturę budynku.

Nowoczesne balustrady szklane na balkon i taras

Jakie rozwiązania oferuje producent balustrad?

W przypadku, kiedy wybieramy elementy mocujące lub też słupki, możemy zwrócić uwagę na aluminium, stal nierdzewną czy też mosiądz. Producent balustrad może zaoferować różne kształty elementów nośnych, poręczy. Z pewnością powinny być to elementy metalowe, odporne na korozję. Wykorzystuje się także szyby hartowane, w procesie hartowania szyba zostaje rozgrzana do temperatury około 700 stopni Celsjusza, następnie szybko schłodzona, dzięki czemu zyskuje ona dużą odporność. Jest to istotne ze względu na stałe narażenie na czynniki atmosferyczne, opady deszczu, minusowe temperatury, szybką zmianę temperatury.

Zwykłe szkło mogłoby szybko popękać, dlatego stosuje się rozwiązania ze szkła hartowanego. Dodatkowo spotkamy także szyby, które będą posiadały wewnątrz folię, są to specjalnie połączone tafle szyb laminowanych, z folią wewnątrz, która będzie zapewniała dodatkowo wytrzymałość, w przypadku pęknięcia szkło nie rozsypie się po tarasie. Dodatkowo możemy w tym przypadku zastosować folię koloryzowane, różnego rodzaju folię matową czy mleczną. Balustrady ze szkła często widzimy w nowoczesnych biurowcach, jednak obecnie wykorzystywane są także w przypadku balkonów w blokach. Jest to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku różnych rozwiązań architektonicznych.

Balustrady mogą posiadać poręcze metalowe, w przypadku balustrady wewnątrz często stosowane są także balustrady drewniane, które będą pasowały do innych elementów w środku budynku. Z pewnością producent balustrad może dostarczyć nam różne rozmiary, dostosować je do kształtu oraz wielkości tarasu czy też balkonów. Mogą być to przykładowo balustrady zaokrąglone czy też posiadające kształty nieregularne.