BRACIA ZONG

Najważniejsze cechy i zalety desek dębowych

Podłoga to bardzo istotny element wystroju domu, mieszkania, biura lub innego wnętrza.

Bardzo dużą popularność zyskują parkiety podłogowe wykonywane z różnorodnych, trwałych i estetycznych gatunków drewna. Duża różnorodność sprawia, że każdy może bez większych problemów znaleźć materiały dopasowane do własnych potrzeb i wymagań z zakresu funkcjonalności, trwałości i estetyki. Od dłuższego czasu niesłabnącą popularnością cieszą się parkiety wykonane z naturalnych materiałów bazujących na drewnie dębowym.

Najważniejsze cechy i zalety desek dębowych

Co warto wiedzieć o drewnie dębowym?

Bardzo istotną zaletą drewna dębowego wykorzystywanego do tworzenia parkietów, jest jego niepowtarzalny charakter. Deski wykonane z drewna dębowego posiadają atrakcyjne usłojenie z dużymi i małymi sękami. Produkty takie są odporne na różne uszkodzenia, zużycie oraz charakteryzują się atrakcyjnymi kolorami. Dodatkowo materiały dębowe można uszlachetniać, lakierować, pokrywać olejem czy też innymi preparatami co przekłada się na możliwość uzyskania różnych kolorów i efektów estetycznych.

Jeśli chodzi o najważniejsze zalety pokryć podłóg wykonanych z drewna dębowego to warto zwrócić uwagę nie tylko na ułożenie słojów. Dąb jest o wiele trwalszy w porównaniu z innymi materiałami drewnianymi dostępnymi w Polsce oraz pozostałych krajach europejskich. Charakteryzuje się więc odpornością na różne uszkodzenia i ścieranie oraz na inne czynniki powodujące zniszczenie czy też przedwczesne zużycie. Co więcej, deski takie mogą być efektywnie i bezpiecznie wykorzystywane razem z systemami ogrzewania podłogowego.

Na polskim rynku działa bardzo wiele firm specjalizujących się w dystrybucji i montażu parkietów bazujących na deskach dębowych lub wykonanych z innych solidnych materiałów. Można je znaleźć wpisując w wyszukiwarce słowa deski podłogowe lódź. Dzięki temu osoba poszukująca uzyska dostęp do stron internetowych najlepszych usługodawców z Łodzi i okolic. Podobnie można poszukiwać fachowców z innych miast.