BRACIA ZONG

Czy oklejenie folią samochodu osobowego jest bezpieczne?

Jeszcze dobrych kilka lat temu jedyna opcją na zmianę koloru samochodu, było oddanie go do lakiernika, który w mozolnym procesie, krok po kroku rozbierze nasze auto by móc każdą część karoserii przemalować w specjalistycznej komorze do malowania.

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się oklejanie całego samochodu folią w celu zmiany jego koloru. Proces ten początkowo był wykorzystywany przez firmy, by oklejać swoje samochody służbowe, jednak obecnie, z oklejania samochodu folią coraz częściej korzystają osoby prywatne, które najzwyczajniej w świecie chciałby zmienić kolor swojego auta. Czy taka metoda jest bezpieczna? Jakie plus może zaoferować metoda oklejania samochodu folią w celu zmiany jego koloru? Co jest potrzebne do oklejenia samochodu folią?
Jak najbardziej, oklejanie samochodu folią w celu zmiany jego koloru jest bezpieczne. Ponadto zaaplikowana folia skutecznie chroni oryginalny lakier przed różnego rodzaju uszkodzeniami, takimi jak zarysowania czy odpryski. Czy oklejenie folią samochodu osobowego jest bezpieczne?

Właściciel pojazdu w każdej chwili może powrócić do oryginalnego koloru swojego samochodu zwyczajnie zrywając folię.

Nie zostanie po niej żaden ślad ponieważ klej w takich foliach nie jest agresywny, jest bezpieczny dla lakieru. Aby skutecznie przystąpić do procesu oklejania samochodu wystarczy, że wyposażymy się w odpowiednie narzędzia, a także wystarczającą ilość folii w kolorze w którym wybierzemy z palety jednego z producentów. Do oklejenia samochodu potrzebne nam będą na pewno rakle. To nic innego jak niewielki plastikowy element z filcowym wykończeniem. Posłuży nam on do wypchania pęcherzyków powietrza spod zaaplikowanej folii. Opalarka przyda nam się natomiast do odpowiedniego nagrzania folii by ta nabrała elastyczności, która ułatwi aplikację na wielokształtne elementy karoserii. Jeśli jednak wolisz oddać samochód specjalistom to sprawdź oklejanie samochodów wrocław cena. Dowiesz się ile może kosztować taka usługa u specjalistów znajdujących się we Wrocławiu.