BRACIA ZONG

Studia podyplomowe to szansa na rozwój kariery

Dla niektórych osób studia podyplomowe mają duży wpływ na rozwój kariery. W przypadku innych dyplom ukończenia studiów może mieć minimalny wpływ na ich zarobki i trajektorię kariery.

Uczęszczanie do szkoły nadal może być tego warte intelektualnie, ale staraj się nie decydować bez analizowania, jak takie studia wpłyną na przyszłe zatrudnienie. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest podjęcie decyzji, jakiego rodzaju pracy będziesz szukać i jak ta praca odnosi się do kierunku studiów, który rozważasz. Przeprowadzenie badań przed podjęciem decyzji o ukończeniu szkoły może uchronić Cię przed utknięciem w niewłaściwej karierze. W wielu zawodach związanych z nauką, prawem, czy medycyną konieczne jest ukończenie studiów wyższych, aby wyjść poza poziom podstawowy. Ale dla marketingu, informatyki i dziedzin kreatywnych doświadczenie i jakość pracy są ważniejsze niż posiadanie wyższego wykształcenia. Poza tym upewnij się, czy dodatkowe umiejętności i kwalifikacje będą potrzebne, gdy skończysz studia i zaczniesz pracować. Czy możesz spodziewać się nadpodaży nowych absolwentów o tym samym stopniu doświadczenia i umiejętnościach, czy może w takim zawodzie brakuje nowych pracowników? Sprawdzenie prognoz zatrudnienia jest bardzo ważne, ponieważ nie ma sensu


Oblicz również czesne, koszty utrzymania, książki i opłaty za każdy rozważany program.

Ubiegaj się o dotacje, stypendia i pomoc finansową, jeśli istnieje taka możliwość. Możliwe, że twój obecny pracodawca pokryje niektóre koszty uzyskania przez Ciebie dodatkowego stopnia w ramach programu świadczeń. Jeśli ukończysz studia podyplomowe będziesz miał także więcej otwartych drzwi i większy potencjał do zarobkowania długoterminowego. Warto więc spędzić dodatkowe lata na nauce i pracy, aby osiągnąć równowagę finansową. Zdobycie dodatkowego dyplomu ukończenia studiów i lepszego wykształcenia jest rentowne dla pracowników, ponieważ pracodawcy doceniają takich kandydatów oraz oferują im lepsze stanowiska pracy, rozwój zawodowy i zarobki.