BRACIA ZONG

Jak zadbać o jakość naszego snu?

Właściwie dobrany materac zapewni nam zdrowy i spokojny sen, nowoczesne materace doskonale dopasowują się do kształtu, wagi naszego ciała.

Jeżeli posiadamy materac starszej generacji, gdzie duże sprężyny były ze sobą połączone, wówczas możemy zauważyć, iż niekiedy budzimy się z bólem w plecach, ogólnie odczuwamy ospałość oraz zmęczenie. Może być to spowodowane niewłaściwym kształtem materaca, jego wygniecenie, pęknięciem sprężyny. Dlatego też w przypadku, kiedy zaczniemy odczuwać tego rodzaju dyskomfort, powinniśmy wymienić materac na nowy.

Jak zadbać o jakość naszego snu?

Nowoczesne materace zapewniają dużą wygodę

Obecnie mamy do wyboru materace różnych rodzajów, najbardziej popularne są materace kieszeniowe, które posiadają wiele niezależnych od siebie sprężyny. Dzięki nim będziemy mogli odczuć wygodę, duża ilość punktów podparcia z pewnością zapewni nam komfortowy sen.
Wybierając materac kieszeniowy powinniśmy zwrócić uwagę na ilość sprężyn, które znajdują się na jednym metrze kwadratowym. Dodatkowo możemy sprawdzić także wypełnienie, w materacach stosowane są różnego rodzaju przekładki z kokosa, filcu czy też specjalnej pianki. Przekładki te mogą decydować także o twardości, w tym przypadku powinniśmy zdecydować, jaki materac będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Naturalnie bardzo ważna jest trwałość materaca, wiele z nich umożliwia zdjęcie pokrowca, możemy go uprać, wysuszyć oraz ponownie założyć pokrowiec. Z pewnością będzie to bardzo pozytywne pod względem higienicznym, tego rodzaju pokrowce możemy prać w pralce. Naturalnie należy najpierw zapoznać się z zaleceniami producenta tak, aby dobrać odpowiednią temperaturę oraz sposób prania. W przypadku użycia zbyt wysokiej temperatury pokrowiec mógłby się skurczyć, mielibyśmy problem z jego założeniem.

Oczywiście znajdziemy bardzo wiele sklepów z materacami, mogą to być sklepy stacjonarne czy też sklepy online. Z pewnością dobrym pomysłem będzie wypróbowanie materace w sklepie na miejscu, możemy znaleźć także sklep z materacami producenta, gdzie będziemy mogli liczyć na korzystne ceny.